„Baltijos keliui“ atminti išleistas stilizuotas medalis (3)

Artėjant Baltijos kelio minėjimui UAB „Monetų namai“ pagamino šiam įvykiui atminti paauksuotą ir trispalvės spalvomis papuoštą medalį.

Paauksuoto medalio averse pavaizduota automagistralė bei virš jos skrendantis lėktuvas, iš kurio barstomos gėlės. Palei briauną – įrašas BALTIJOS KELIAS ir šio įvykio metai. Medalio kūrėjai – Lietuvos skulptoriai Algirdas Bosas ir Petras Repšys. Spalvomis puošto medalio reverse pavaizduotas stilizuotas Vytis, o puslankiu palei medalio briauną iškaldintas kolekcijos pavadinimas „Lietuvos istorijos įvykiai“.

“Norėjome pažymėti šį įvykį ypatingai, todėl sukūrėme spalvomis puoštą medalį. Tai bus pirmasis, tokio pobūdžio „Monetų namų“ medalis. Siekėme pabrėžti ir priminti visuomenei, jog ir toliau turime tausoti bei puoselėti savo nacionalinį tapatumą, istoriją, kalbą, kultūrą“, – sakė „Monetų namai“ vadovė Ieva Galiauskienė.

Baltijos kelias buvo vienas iš įspūdingiausių reiškinių, kuris prisidėjo formuojant tautos charakterį bei išryškino jos vertybes. 1989 m. rugpjūčio 23 dieną pusantro milijono Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susikibo rankomis ir sudarę gyvą grandinę pasauliui pademonstravo tarpusavio solidarumą.

1990 m. apie šį kelią Audrius Stonys ir Arūnas Matelis sukūrė dokumentinį filmą „Baltijos kelias“, o 2009 m. UNESCO įtraukė Baltijos kelią į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

Pasak LR Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėjos Angonitos Rupšytės, Baltijos keliu Lietuvos, Latvijos, Estijos žmonės susikabinę rankomis parodė tvirtą ryžtą siekiant Laisvės sau ir ateinančioms kartoms.

“Išėję seni, jauni, vaikai į Baltijos kelią nuo Gedimino pilies bokšto daugiau nei 620 km. susikabino ne tik rankomis, bet ir širdimis. Tai buvo nepakartojamas Baltijos kelio stebuklas, tai buvo bendrumo, vienybės jausmas ir Laisvės varpo skambesys. Iš visų Lietuvos miestų, miestelių, kaimų žmonės vyko į Baltijos kelią, iš dangaus krito gėlės, akyse blizgėjo ašaros, plazdėjo trispalvės, lūpos skandavo žodį Lietuva, Laisvė. Pastatyti  koplytstulpiai ir dabar mums primena žmonių begalinį entuziazmą. Tegul Laisvės deglas visada dega mūsų širdyse“, – sako Angonita Rupšytė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė