Lietuvos menininkai aplankys K.Donelaičio atminimą įamžinančias vietas Karaliaučiaus krašte (0)

Kristijono Donelaičio muziejus Tolminkiemyje | kpd.lt nuotr.

Kristijono Donelaičio muziejus Tolminkiemyje | kpd.lt nuotr.

Rugpjūčio 21–22 dienomis, artėjant žymiausio lietuvių literatūros kūrėjo Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimui K. Donelaičio atminimą įamžinančias vietas aplankys Lietuvos menininkai. Lietuvos dailininkų sąjungos nariai lankysis Karaliaučiuje ir Tolminkiemyje (Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis). Menininkai susipažins su Karaliaučiaus istorijos ir dailės muziejaus filialo – Kristijono Donelaičio muziejaus Tolminkiemyje ekspozicija, aplankys gimtinę Lazdynėliuose. Numatyti susitikimai su Karaliaučiaus krašto kultūros atstovais.

„Menininkai, norėdami įamžinti Donelaičio atminimą, kūrybinių inspiracijų ieško ne tik rašytiniame palikime, bet ir lankydami kraštą kuriame gimė ir gyveno Donelaitis. Nenorime scholastinių, formalių meninių sprendimų. Tam, kad būsimi kūriniai būtų įtaigūs, norime pamatyti būdingą krašto peizažą, autentišką aplinką ir pajusti tikrą išgyvenimą“, – sako idėjos autorė Lietuvos dailininkų sąjungos Tapytojų sekcijos pirmininkė Arūnė Tornau.

Lietuvos dailininkų sąjungos galerijose, Vilniaus Rotušėje, Parlamento galerijoje numatyta surengti tapybos, grafikos ir skulptūros parodas, skirtas Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti. Vėliau parodos bus pristatytos ne tik Lietuvos miestų galerijose ir muziejuose, bet ir Karaliaučiuje, Vokietijoje, Lenkijoje.

Lietuvos dailininkų sąjungos iniciatyvą remia Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ir Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija.

2010 m. birželio 3 d. Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2014 metais sukanka 300 metų, kai gimė žymiausias lietuvių literatūros kūrėjas Kristijonas Donelaitis, ir kad šios iškilios datos minėjimas sudaro sąlygas aktyvesniam kultūriniam šio Europos regiono bendradarbiavimui, lituanistiniam paveldui atnaujinti ir puoselėti, Kristijono Donelaičio kūrybai pasaulyje skleisti, kultūrinei bendruomenei Lietuvoje ir užsienyje telkti, donelaitikai įprasminti, nutarė 2014 metus paskelbti Kristijono Donelaičio metais.

1977 m. UNESCO sprendimu K. Donelaičio „Metai“ įtraukti į pasaulinį literatūros šedevrų sąrašą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė