Garsūs sąžinės ir laisvės kovotojai kreipėsi į demokratinių valstybių vadovus dėl politinio N.Venckienės persekiojimo (21)

Algirdas Patackas | Alkas.lt nuotr.

Algirdas Patackas | Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 16 d. grupė buvusių Sovietų sąjungos politinių kalinių ir disidentų, kovotojų už minties ir sąžinės laisvę, kreipėsi į JAV ir ES valstybių vyriausybes informuodami apie Lietuvoje vykdomą buvusios teisėjos Neringos Venckienės ir jos giminių politinį persekiojimą bei prašydami tarptautiniu mastu įvertinti tokius bandymus politiškai susidoroti Lietuvoje.

Laiško autoriai prašo vakarų demokratinių šalių vadovybių prieš buvusios teisėjos, politikės N.Venckienės persekiotojus „imtis tokių pat priemonių, kokių demokratinės valstybės imasi prieš politinius persekiojimus Baltarusijoje, Rusijoje ar Ukrainoje“.

Laišką demokratinėms vakarų šalims pasirašė 6 garsūs sąžinės ir laisvės kovotojai: Nijolė Sadūnaitė, vienuolė, buvusi disidentė; Alfonsas Svarinskas, kunigas, buvęs politinis kalinys; Robertas Grigas, kunigas, buvęs disidentas; Algimantas Keina, kunigas, buvęs politinis kalinys; Algirdas Patackas, buvęs parlamento narys, Lietuvos nepriklausomybės atstatymo akto signataras, buvęs disidentas; Algirdas Endriukaitis, buvęs parlamento narys, Lietuvos nepriklausomybės atstatymo akto signataras, buvęs disidentas.

Priminę, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnis: „Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs“, laiško autoriai atkreipia dėmesį, kad „N.Venckienei, atskleidusiai ir itin kritiškai pasisakiusiai prieš sistemines Lietuvos teisėsaugos ydas ir pažadėjusiai kartu su bendraminčiais, jei bus išrinkti į parlamentą, jas ištaisyti, teisingumą vykdančios institucijos – teismai, policija, prokuratūra – lyg susitarę ar gavę nurodymą iš viršaus pradėjo taikyti dvigubus standartus ir elgtis su ja kitaip, nei anksčiau elgdavosi su kitais Lietuvos piliečiais“.

Kaip dvigubų standartų principais pagrįstus Lietuvos teismų, policijos ir prokuratūros veiksmų laiško autoriai išskiria šiuos:

  • Apygardos teismo teisėjai N.Venckienei be Seimo sutikimo buvo suvaržyta laisvė pažeidžiant Konstitucijos užtikrintą teisėjo imunitetą (įsilaužta į namus, užlaužtos rankos).
  • Policija pirmą kartą Lietuvos istorijoje pateikė sąskaitą piliečiui už prievartos veiksmus, panaudotus prieš jį patį. Iki šiol tokia praktika nebuvo taikoma net didžiausiems nusikaltėliams.
  • Prokurorai, pirmąkart Lietuvos istorijoje patys asmeniškai veža kvietimus atvykti į prokuratūrą tiesiai į ligoninę bei grasina tiesiogiai kištis į N. Venckienės gydymo procesą, skubėdami ją nuteisti dar iki parlamento rinkimų ir bandydami sutrukdyti tapti parlamento nare. Tuo tarpu kitose Lietuvai opiose bylose prokurorai niekada tokio uolumo nerodė ir nerodo.

„Dvigubų standartų taikymas N. Venckienės atžvilgiu negali būti vertinamas kitaip, kaip Lietuvos Konstitucijoje numatyto visų piliečių lygiateisiškumo pažeidimas ir politinis persekiojimas, panašus į politiškai angažuotą persekiojimą, kurį teisėsauga vykdo prieš J.Tymošenko Ukrainoje ar verslininką M.Chodorkovskį Rusijoje“, – apibendrina laiško autoriai ir teigia, kad buvusios teisėjos bei kandidatės į Seimą N. Venckienės politinis persekiojimas yra tiesiogiai susijęs su šių metų gegužės 17 dieną Lietuvos teisėsaugos „įvykdytu smurtiniu aktu prieš teisėją N. Venckienę, jos globojamą brolio dukrą bei juos palaikiusius taikius Lietuvos piliečius“, o kartu ir su artėjančiais Seimo rinkimais, kuriuose aktyviai dalyvauja ir N.Venckienė su savo bendražygiais.

Visas kreipimosi tekstas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė