Susirūpinta tremtinių kapais Rusijoje (4)

Ekspedicijos „Misija Sibiras“ nuotr.

Ekspedicijos „Misija Sibiras“ nuotr.

Kultūros ministerija rugsėjo 1-ąją teiks Vyriausybei nutarimo įsteigti Lietuvos kultūros paveldo atašė pareigybę diplomatinėje atstovybėje Rusijos Federacijoje projektą.

Specialiojo atašė pareigybės pagrindinis uždavinys – koordinuoti veiksmus, susijusius su Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietas žyminčių paminklų priežiūrą Rusijos Federacijos teritorijoje.

Taip pat Lietuvos kultūros paveldo atašė Rusijoje bus pavedamas asmenų, vykdančių tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietų priežiūrą, veiklos koordinavimas, teigiama ministerijos aiškinamajame rašte.

Pažymima, kad iki šiol nėra pasirašytas Lietuvos ir Rusijos susitarimas dėl karių ir civilių karo ir represijų aukų kapaviečių, kuris reglamentuotų abiejų valstybių įsipareigojimus, užtikrinančius minėtų asmenų kapaviečių išsaugojimą ir tinkamą priežiūrą abiejų valstybių teritorijose. Lietuvos institucijų ir nevyriausybinių organizacijų individualiomis galimybėmis organizuotas Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapaviečių Rusijos Federacijoje tvarkymas yra nekoordinuotas ir nenuoseklus, todėl būtina šiai sričiai koordinuoti įsteigti Lietuvos kultūros paveldo atašė pareigybę.

Parengta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė