Išleista enciklopedija vaikams apie Lietuvos gamtą (4)

Pagaliau pasirodė nauja Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiojo specialisto, žinomo gamtininko Selemono Paltanavičiaus knyga vaikams – iliustruota enciklopedija „Mano šalies gamta“.

Ją autorius pradeda pasakojimu apie poledynmečiu vykusius procesus, gamtos kompleksų formavimąsi. Mūsų gamta, pasak Selemono Paltanavičiaus, visai jauna, jai – tik apie 12–15 tūkstančių metų. Tačiau per tą laiką labai pasikeitė augalų ir gyvūnų įvairovė. Išnyko mamutai ir gauruotieji raganosiai, apie kurių egzistavimą nuolat randama įrodymų, o plečiantis miškams kūrėsi naujos, iš pietų atkeliavusios rūšys. Per pastarąjį šimtmetį Lietuvoje paplito šimtai naujų augalų ir gyvūnų rūšių, kurias dažniausiai atvežė, atnešė, išplatino žmonės. Dabar mūsų šalyje auga apie 1800 augalų ir iki 7000 grybų rūšių, gyvena 70 rūšių žvėrių, 350 rūšių paukščių, 7 rūšių roplių ir 13 rūšių varliagyvių, 100 rūšių žuvų.

Enciklopedijoje pateiktos paukščių, žvėrių, drugelių, vabzdžių, roplių ir žuvų charakteristikos, išsamios informacijos apie žemės gelmes ir vandenis. Patraukliai parašyti pasakojimai turėtų sudominti ne tik jaunąjį skaitytoją, bet ir kiekvieną gamtai neabejingą žmogų. Skaitydami šią gausiai iliustruotą enciklopediją sužinosime atsakymą, ar žvirblinė pelėda medžioja žvirblius, ar varnos žino varnauogių skonį, ar reikia bijoti dėlės, ar barsukas tikrai atspėja žiemą ir į daugelį kitų intriguojančių klausimų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė