Australija žengė kategorišką žingsnį prieš rūkymą (1)

Australijoje jau žengtas didelis žingsnis – nuo gruodžio 1-osios cigaretės bus pakuojamos į vienodus pakelius, gamintojų logotipai bus vos įskaitomi, o siaubingi perspėjamieji vaizdai užims didžiąją pakelio paviršiaus dalį.

Tabako industrija pralaimėjo kovą su griežtai prieš rūkymą kovoti nusiteikusia Australijos valdžia – šalies Aukščiausiasis teismas atmetė tabako gamintojų pretenzijas, tad nuo gruodžio rūkaliai pirks pakelius be logotipų ir prieš išsiimdami cigaretę nuolat matys klaikias nuotraukas, kuriose užfiksuotos rūkymo sukeltos baisios ligos.

Tikėjęsi apginti savo poziciją, tačiau nieko nepešė pasauliniai tabako industrijos gigantai, tokie kaip „British American Tobacco“ and „Philip Morris“.

Pavyzdys, kaip atrodys cigarečių pakeliai Australijoje

Pavyzdys, kaip atrodys cigarečių pakeliai Australijoje

Tokį žingsnį akilai stebi ir kitos šalys, tokios kaip Didžioji Britanija, Naujoji Zelandija, Indija, kurios taip pat svarsto, kokių imtis priemonių prieš rūkymą. Tokiu keliu jau eina Kanada, kuri vis dėlto paliko gamintojų logotipus.

Lietuvos parlamentas rudens sesijoje ketina taip pat griežtinti tabako kontrolę, bet ar bus pasekta panašiu keliu, kaip Kanadoje ar Australijoje?

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Sveikata, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė