Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ kviečia paminėti Baltijos kelią automobilių žygiu (video) (11)

Spaudos konferencija | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Spaudos konferencija | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Rugpjūčio 17 d. Lietuvos Respublikos Seime vykusioje Seimo nario Gintaro Songailos ir Nepriklausomybės Akto signatarės Birutės Valionytės  spaudos konferencijoje buvo paskelbta apie Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ rugpjūčio 23 d. Baltijos kelio metinių proga rengiamą automobilių žygį nuo Vilniaus iki Lietuvos-Latvijos pasienio.

Planuojama, kad rugpjūčio 23 d., 13.30 val. automobilių kolona pajudės iš Vilniaus į Ukmergę. Ukmergėje prie žygio prisijungus ukmergiškiams ir kauniečiams bus keliaujama į Panevėžį.  Panevėžyje Laisvės aikštėje prie žygio prisijungs šiauliečiai. Po to automobilių vilkstinė vyks į Pasvalį, o iš ten prie Lietuvos-Latvijos sienos. Pasienyje vyks susitikimas su Latvijos Nepriklausomybės deklaracijos signatarais, politikais bei Tautos fronto veikėjais.

„Rugpjūčio 23-ioji – Baltijos kelio diena, ypatingai ryški kaip tautos ir visuomenės sąmonėjimo diena… Tik trijų Baltijos valstybių solidarumas atvedė mus į laisvę“, –  sakė Spaudos konferencijoje dalyvavęs Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas.

Nepriklausomybės akto signatarė Birutė Valionytė pabrėžė, jog „Baltijos kelias“ parodė visam pasauliui Baltijos šalių vienybę.

„Norėtųsi, kad visa Lietuva suprastų savo funkcijas, savo pareigą ateiti į rinkimus ir išreikšti savo valią, o ne niurzgėti ant valdžios. Turime gyventi „Baltijos kelio“ dvasia“, – sakė signatarė Birutė Valionytė.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Baltijos kelio koordinatorius Arūnas Grumadas.

1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, metines 650 km ilgio rankomis susikibusių žmonių grandinė sujungė trijų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną.

Šiuo nepaprastu susitelkimu ir vieningumu trys 50 metų Sovietų sąjungos okupuotos Baltijos valstybės visam pasauliui pareiškė, kad laisvės siekis niekuomet neužgeso lietuvių, latvių ir estų širdyse ir, kad Stalino ir Hitlerio suokalbiu pavergtų trijų valstybių piliečiai yra ryžtingai nusiteikę kovoti už savo laisvę ir nepriklausomybę.

httpv://youtu.be/KKolwi6EoVY

Papildyta rugpjūčio 22 d. 21.31 val.

Rugpjūčio 23 d. Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ rengiamo automobilių žygio „Baltijos keliu“ dienotvarkė:

13.00 val. žygio dalyviai renkasi Vilniuje, Katedros aikštėje ir Kaune (vieta bus patikslinta). Kolonos pradžia bus ties Arsenalo ir Vrublevskio gatvių sankryža. Kolona apjuos Katedros aikštę iki Pilies gatvės.

13.30 val. išvažiuojama iš Vilniaus ir apie 15.00 val. pasiekiama Ukmergė, kur trumpai sustojama prie Nepriklausomybės paminklo Kęstučio aikštėje.  Ukmergėje prisijungia žygio dalyviai iš Kauno.

15.00 val. Šiauliuose (vieta bus patikslinta) renkasi žygio dalyvių grupė prisijungsianti prie žygio dalyvių Panevėžyje.

Apie 17.00 val. pasiekiamas Panevėžys, kur trumpai sustojama Laisvės aikštėje prie Panevėžio dramos teatro.  Panevėžyje prisijungia žygio dalyviai iš Šiaulių krašto.

18.45 val. pasiekiamas Pasvalys, kur Vytauto aikštėje prie bažnyčios Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas ir kiti pasvaliečiai pasveikins žygio dalyvius.

19.30 val. žygis pasieks Saločius, čia prie restorano „Pasienis“ įvyks susitikimas su Latvijos delegacija, kurioje dalyvaus Latvijos Nepriklausomybės akto signataro klubo prezidentas Juris Karlsonis (Juris Karlsons), buvęs Tautos fronto lyderis Dainis Ivanis (Dainis Ivans), signataras Nacionalinio susivienijimo „Visu Latvijai/TB/LNNK“ atstovas Voldemaras Krustinis (Voldemars Krustinš) ir kiti politikai ir visuomenės veikėjai.

Po 20 val. Įvyks „BALTŲ VAKARONĖ“ (Lietuvos – Latvijos pasienyje, Saločių-Grenctalės pasienio punkte, prie „VIA Baltica“ kelio esančioje kavinėje „Pasienis“).

Daugiau žinių apie renginį bus paskelbta vėliau.

Taip pat skaitykite:Lietuvių etninės kultūros draugija po automobilių žygio Baltijos keliu kviečia į baltiška vakarone

Spaudos konferencijoje pristatytas automobilių žygis Baltijos keliu (tiesioginė transliacija, video)

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė