Laisvieji menininkai S.Daukanto aikštėje paminėjo Garliavos įvykius (video) (0)

„Lietuvos kaldra“. G.Brazauskaitės (Alkas.lt) nuotr.

„Lietuvos kaldra“. G.Brazauskaitės (Alkas.lt) nuotr.

Šiandien, rugpjūčio 17 dieną, 12 valandą, Simono Daukanto aikštėje Vilniuje ir kitose Lietuvos aikštėse visi piliečiai buvo kviečiami paminėti gegužės 17-ąją valdžios Garliavoje įvykdytą smurto aktą.

Praėjo trys mėnesiai nuo dienos, kai 240 pareigūnų šturmavo Kauno priemiestį, prieš taikius gyventojus naudojo dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias smurto priemones, rašoma „uzteisinguma.lt“.

Kaip praneša šio renginio organizatoriai, iki šiol nei Vyriausybė, nei Seimas, nei Respublikos Prezidentė neatsakė piliečiams, kas įsakė smurtauti Garliavoje ir kas tokiam smurtavimui pritarė, kodėl tris mėnesius neleidžiama Lietuvos pediatrams susipažinti su prievarta išvežtos Garliavos mergaitės sveikata, kodėl mergaitė, galima pedofilijos auka, valdžios baudžiama totalia socialine izoliacija.

Prie Prezidentūros susirinko kelios dešimtys laisvų Lietuvos piliečių, kurie surengė meninę protesto akciją. Žmonės ratu S.Daukanto aikštėje nešiojo didžiulį audeklą, kurį žinomas menininkas Gitenis Umbrasas pavadino „Lietuvos kaldra“. Taip pat skandavo skanduotes: „Lietuva po kaldra!“, „Lietuva bus laisva!“, „Laisvę Deimantei“.

Akcijos metu buvo galima vietoje parašyti arba jau parašytą laišką Deimantei įmesti į specialią dėžutę.

„Visus iki rugpjūčio 17 d. gautus Jūsų laiškus tos dienos vakare persiųsime Deimantėlei, o vėliau gautuosius jai siųsime kartą per mėnesį – kiekvieno mėnesio 17 dieną. Apie visus iš Deimantėlės gautus atsakymus nedelsiant Jus informuosime, o jei atsakymus į savo laiškus gausite tiesiogiai, maloniai prašome parašykite ir mums, ką Jums atsakė, jei tai nebus dėl kažkokių priežasčių neskelbtina žinia“, – oficialiai skelbiama organizatorių išplatintame pranešime. Laiškus siūloma rašyti ir elektroniniu paštu, kurio adresas – laiskai.deimantei@gmail.com.

O po to, kaip ir kaskart, priešais Prezidentūros langus, ant grindinio, buvo rašomas žodis „TIESOS!“

Tarp akcijos dalyvių galima buvo pamatyti ir Seimo narius Saulių Stomą, Naglį Puteikį, visuomenininką Darių Kuolį, menininką Gitenį Umbrasą bei kitus aktyvius piliečius.

httpv://youtu.be/I59r5DtB7Ig

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė