Vilniuje planuojama svarbi tarptautinė kultūros ir kūrybinių industrijų konferencija (0)

Kernavė. Archeologijos dienos | efoto.lt G.Jaronio nuotr.

Kernavė. Archeologijos dienos | efoto.lt G.Jaronio nuotr.

Kultūros potencialas nacionalinėse bei Europos ilgalaikėse strategijose yra vis dar menkai pripažįstamas. Vis dar susiduriama su sunkumais integruojant kultūros politiką platesnėje politinėje darbotvarkėje arba į sektoriaus poreikius dažnai yra žiūrima per kito – pavyzdžiui, ūkio – sektoriaus logiką. Vilniuje planuojama aktuali tarptautinė kultūros ir kūrybinių industrijų konferencija aptars kultūros politikos integravimo platesnėje politinėje darbotvarkėje klausimus. Dalyvaus autoritetingi užsienio kultūros ekonomikos ekspertai.

Dalyvaus kultūros ekonomikos autoritetaiSpalio 1 dienąVilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) vyks Kultūros ir kūrybinių industrijų konferencija „Integruojant kultūrą: kultūros svarba sumanios ekonomikos ir visuomenės raidai“ (angl. „Mainstreaming Culture: Why and How Culture Matters for General Economy“).Renginyje planuoja dalyvauti vienas autoritetingiausių kultūros ekonomikos ekspertų, IULM universiteto profesorius Pieras Luigi Sacco (Pier Luigi Sacco) iš Milano (Italija), konsultacinės bendrovės „KEA European Affairs“ generalinis direktorius Philippe’as Kernas (Philippe Kern) iš Briuselio. Pastaroji Europos komisiją konsultuojanti bendrovė yra paskelbusi reikšmingus tyrimus „Kultūros ekonomika Europoje“ (angl. „Economy of Culture in Europe“, 2006), „Kultūros įtaka kūrybingumui“ (angl. „Impact of Culture on Creativity“, 2009), „Įvertinant ekonomikos įtaką Kultūros ir kūrybinėms industrijoms“ (angl. „Measuring economic impact of CCIs policines“, 2012).Konferencijoje Philippe Kern pristatys naujausią tyrimą Europos parlamentui apie struktūrinių fondų investicijas kultūros srityje.Atvyks Baltijos šalių kultūros ministraiPasak P.L.Sacco, šiandien nyksta riba tarp kultūros kūrėjų ir jos vartotojų, tarp rinkos reguliuojamų ir nereguliuojamų mainų (internetinės socialinės platformos), kultūra tampa kasdieniu gyvenimo elementu. Todėl  kyla būtinybė dar sykį konceptualizuoti kultūros vaidmenį sumanioje ekonomikoje ir visuomenėje, kuris atitiktų kultūros ir kūrybinio sektoriaus indėlį kuriant pridėtinę ES vertę bei glaudžiau susieti Kultūros ir kūrybines industrijas su kitais svarbiais ekonomikos ir visuomenės plėtros sektoriais.Konferencijoje „Integruojant kultūrą: kultūros svarba sumanios ekonomikos ir visuomenės raidai“ taip pat rengiamos dvi sesijos Kultūros bei ekonominių ir socialinių inovacijų temomis, kuriose savo patirtimis dalysis Kultūros ir kūrybinių industrijų teoretikai bei praktikai. Renginį apibendrins LR Kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Registruotis į konferenciją galima nuo rugsėjo 21 dienos. Savo dalyvavimą renginyje jau patvirtino Estijos kultūros ministras Rein Lang bei Latvijos kultūros ministrė Žaneta Jaunzeme-Grende.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė