Lietuvos paviljonas „EXPO 2012“ parodoje pelnė sidabro medalį (0)

Aplinkos ministerijos nuotr.

Aplinkos ministerijos nuotr.

Lietuvos paviljonas pasaulinėje parodoje „EXPO 2012“, kuri sekmadienį baigėsi Pietų Korėjos mieste Yeosu, įvertintas sidabro medaliu. Šį apdovanojimą už kūrybingai atskleistą pagrindinę parodos temą „Gyvieji vandenynai ir pakrantės“ mažųjų paviljonų kategorijoje skyrė Tarptautinio parodų biuro sudaryta nepriklausomų ekspertų komisija. Kaip sakė Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas, mūsų šalies paviljonas pasaulinėse „EXPO“ parodose taip įvertintas pirmą kartą.

Šiuo metu ekspozicija yra demontuojama ir rytoj pagrindiniai jos eksponatai iš Pietų Korėjos iškeliaus atgal į Lietuvą.

„EXPO 2012“ – dešimtoji pasaulinė paroda, kurioje oficialiai dalyvavo mūsų šalis. Pasirengimą šiai parodai ir dalyvavimą joje, kaip ir keturiose ankstesnėse „EXPO“ parodose, Vyriausybės pavedimu koordinavo ir organizavo Aplinkos ministerija.

Lietuvos ekspoziciją per tris „EXPO 2012“ mėnesius – nuo gegužės 12 d. iki rugpjūčio 12 d. – aplankė daugiau kaip 600 tūkst. žmonių. Jų daugiausia sulaukta paskutinėmis parodos savaitėmis, kai per dieną ateidavo iki 20 tūkst. lankytojų. Mūsų šalies paviljonas, įrengtas pagal architektų Mečislovo ir Martyno Valevičių sumanymą, išsiskyrė neįprasta gintarine šviesa, originaliais vertingais eksponatais – iš Lietuvos dailės muziejaus ir privačių kolekcijų atgabentais gintaro inkliuzais ir dirbiniais. Ekspozicija buvo sukurta siekiant parodyti Lietuvą kaip gintaro kraštą, o lankytojams sukurti įspūdį, kad jie tarsi inkliuzai yra didelio gintaro viduje.

Visą parodos laiką paviljone vyko įvairūs kultūriniai renginiai, koncertai, susitikimai su mokslininkais, aplinkosaugos specialistais, menininkais. Čia buvo atidaryta dešimt fotografijų parodų, organizuotas jau tradicija tampantis krepšinio turnyras „ExpoBasket“. Jis turbūt bus surengtas ir per kitą pasaulinę parodą, kuri numatyta Milane 2015 metais.

Vyriausybė yra pritarusi siūlymui, kad mūsų šalis dalyvautų ir „EXPO 2015“. Pagrindinė šios pasaulinės parodos tema – planetos mityba, gyvenimo energija. Organizuoti Lietuvos pristatymą Milane vyksiančioje „EXPO 2015“ numatyta pavesti Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijoms.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė