Atidaryta paroda apie Vilijampolės šaulius (0)

Paroda „Vilijampolės šauliai 1928–1940“ | Rengėjų nuotr.

Paroda „Vilijampolės šauliai 1928–1940“ | Rengėjų nuotr.

2012 m. rugpjūčio 16 d. Šilainių seniūnijoje, Kauno klinikinėje ligoninėje, (buv. Kauno 2-oji klinikinėje ligoninėje, Josvainių g. 2), senosios Vilijampolės dalyje, buvo atidaryta paroda „Vilijampolės šauliai 1928–1940“.

Parodos organizatorius Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas pristatė fotografijų ekspoziciją, kuri atspindi Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) 31 Vilijampolės šaulių būrio, vėliau kuopos (1928-1940) įkūrimo ir aktyvios veiklos istoriją bei vilijampoliečių šaulių likimus. Kalbėdamas sveikatos profesionalams jis atkreipė dėmesį, kad tarpukaryje šauliai buvo apmokomi sanitarijos ir pirmosios pagalbos pagrindų bei paragino juos įsijungti į LŠS gretas. Daugumos tarpukario Vilijampolės šaulių likimai buvo dramatiški, pavyzdžiui, Vilijampolės Vaikelio Jėzaus draugijos amatų mokyklos šaulių būrio vadas Alfonsas Žebrauskas (1909 – 1987) 1941 m. su kaliniais buvo varomas į Červenę sušaudyti, bet NKVD surengtų masinių žudynių metu liko gyvas ir išsekintas sugrįžo į Lietuvą.

Parodos globėjas ir rėmėjas Lietuvos teisininkų draugijos Kauno skyriaus vicepirmininkas Vygaudas Molis  prisiminė savo tėvą šaulį Stasį Molį (1900-1960), kuris priklausė Vilijampolės šaulių būriui ir atkreipė dėmesį į šauliškas vertybes, kurios svarbios ir šiuolaikinėje visuomenėje.

Parodos atidaryme sveikinimo žodį tarė Raimondas Kunickas – Kauno klinikinės ligoninės laikinai einantis direktoriaus pareigas, direktoriaus pavaduotoja medicinai Rita Banevičienė, direktoriaus pavaduotoja slaugai Gražvydė Masiliūnienė.

LŠS muziejaus direktorius Vytautas Zenkus pasakojo apie LŠS įkūrimo istoriją, pristatė kai kuriuos LŠS muziejaus eksponatus, apdovanojimus, Šaulių sąjungos išeivijos (JAV) vėliavą. Parodos lankytojai pasidalino mintimis apie savo šeimos narių dalyvavimą Šaulių sąjungos veikloje.

Paroda „Vilijampolės šauliai 1928-1940“ atidaroma šeštąjį kartą. Prieš tai ji buvo eksponuojama Vilijampolės seniūnijoje, įmonėse ir bibliotekose. Parodos organizatoriai dėkojo parodos informaciniams šaltiniams – Vytauto didžiojo karo muziejui, Kauno apskrities archyvui., Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyriui.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė