B.Valionytė: Mes turime pakilti dar kartą (53)

Birutė Valionytė

Birutė Valionytė | Nuotrauka iš B. Valionytės knygos “Didžioji Lietuva”

Skelbiame Kovo 11-osios Akto signatarės, Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ rinkiminio sąrašo lyderės Birutės Valionytės  rugpjūčio 13 d. pasisakymą spaudos konferencijoje, kuriame buvo pristatytas jungtinis rinkimų sąrašas.

Aš, žinoma, pirmiausia esu labai dėkinga Nacionaliniam susivienijimui „Už Lietuvą Lietuvoje“, kad jie mane įrašė pirmuoju numeriu – man tai pakankamai netikėta.

Bet šiandieninė situacija Lietuvoje yra labai sudėtinga. Signatorystė, kaip žinote, neatleidžia nuo pareigų. Žmonės susitikę vis klausinėja ir mus kaltina, kodėl Lietuvoje kas nors blogai, kodėl liko neišspręstų klausimų, lyg tai mes būtume šiandieną kalti.

Didžioji dalis žmonių įsivaizduoja, kad signatarai turėjo viską išspręsti, o kažkodėl kai kurie klausimai liko neišspręsti. Šitas atsakomybės jausmas mane ir įvėlė vėl į tą didžiąją politiką.

Aš puikiai suprantu vieną paprastą dalyką: išeiti prieš žmones ir pasiūlyti savo idėjas yra lyg ir paprasta, bet ta atsakomybė, ką paskui daryti ir kaip tas idėjas įgyvendinti, yra labai sunki našta. Ir tą privalom kiekvienas iš mūsų, einantis į politiką, suvokti. Deja, paskutiniuoju metu kaip tik šito pritrūksta. Rinkiminiai pažadai eina sau – labai gražios kalbos… O pasibaigia rinkimai ir niekas Lietuvoje nesikeičia, tos visos idėjos ir gražūs pažadai užmirštami. Žinoma, iš dalies taip yra ir todėl, kad tie pažadai būna visiškai nerealūs, populistiniai, ir, tokiu būdu, žmonės praranda pasitikėjimą.

Šiandien Lietuvoje yra situacija, kai žmonėms viskas atrodo visiškai vienodai, jie jaučia, kad neis balsuoti. Todėl, kad per pastaruosius kokius 18 metų susiklostė tokia situacija, kad žmonės tiesiog nemato perspektyvos. Šitas naujas mūsų judėjimas iš tikrųjų neša Sąjūdžio gaivų vėją, kurį mes visi prisimenam ir kurio visi esam išsiilgę.

Man iš tikrųjų labai džiugu ir malonu, kad aš dalyvauju tokiame sąjūdietiškame rate, kur mes visi esame bendraminčiai ta prasme, kad mes gyvename tomis Sąjūdžio idėjomis, kurios atvedė Lietuvą į Nepriklausomybę. Mes turime pakilti dar kartą, kad išspręstumėme savo Tėvynėje Lietuvoje visas negeras problemas ir galų gale suvoktume vieną elementarų dalyką: šitoje Žemės dalyje, kuri vadinasi Lietuva, visas problemas turime spręsti mes, Lietuvos piliečiai. Niekas kitas čia nieko negali daryti.

Todėl ir yra ypatingai svarbu, kad šita idėja, šitas sąjūdietiškas vėjas pasiektų visus ir pirmiausia pažadintų žmones, kad jie ateitų į rinkimus balsuoti. Aš manau, kad šitas sąrašas suteikia galimybę žmonėms pajusti tą gaivą, pajusti sąsajas tarp jame dalyvaujančių žmonių ir jų nuveiktų darbų. Labai norėtųsi, kad žmonės turėtų labai netrumpą atmintį, kad ji būtų ilga. Ir prisimintų ne tai, ką kiekvienas esantis sąraše ir čia gražiai atrodantis, šiandien sako, bet tai, kas yra padaryta, kokie yra padaryti darbai, kokios yra jo vertybės, kokios nuostatos. Nes tai yra labai svarbu, ir tai yra pamatas apskritai sėkmingam mūsų valstybės gyvenimui. Jeigu mes šiandien šito nepadarysim, nesustabdysim to, kas vyksta dabar. Praktiškai aš matau viena, kad šiandien nėra principinio skirtumo, kaip vadinasi partija, – yra viena Pinigų partija. Ir tai žmonėms atima viltį, kad jie yra šeimininkai čia, Lietuvoje.

Aš nebenoriu nagrinėt, kiek čia pas mus yra procentų, priklausančių vienai ar kitai partijai, ar apskritai politinėms partijoms. Tie kiti, nepartiniai, žmonės neturi tos politinės jėgos, kuria jie galėtų patikėti, ir galėtų būtent aktyviai dalyvauti savo valstybės gyvenime. Nors galbūt juridiškai visos teisės suteiktos, deja, praktiškai šitaip neišeina.

Tai štai aš manau, kad šitas judėjimas ir telkia visas jėgas tam, kad mes pagaliau pradėtume gyventi normaliau, o, norint gyventi normaliau, reikia daryti tvarką savo šalyje. Ir daryti tvarką mums patiems. Nes šiandien – atrodytų protu nesuvokiama situacija – kaip matote, net lietuvių kalba yra pavojingoje būklėje, ir tas klausimas iš viso yra užmirštamas, tampa trečiaeiliu. Taigi, norėtųsi, kad visi Lietuvai svarbūs klausimai būtų pirmajame plane.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė