Apklausa: daugelis mano, kad muziejų lankymas turi būti privalomas mokyklų programose (1)

Pinigų muziejus. Efoto.lt nuotr.

Pinigų muziejus. Efoto.lt nuotr.

Dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad muziejų lankymas turėtų būti įtrauktas į mokyklų bendrojo lavinimo programas. Šiai idėjai pritaria 83 proc. respondentų, dalyvavusių Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausoje, skirtoje Lietuvos muziejų edukacinės veiklos įvertinimui ir poreikių tyrimui.

Tyrimas atliktas Lietuvos muziejų asociacijos užsakymu, įgyvendinant projektą „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Kaip rodo Lietuvos gyventojų reprezentatyvios apklausos ir mokyklų bendruomenių tyrimo rezultatai, pagrindinė apsilankymo muziejuose priežastis – noras sužinoti kažką naujo, naudingo ir įdomaus (69 proc.). Kitos priežastys – maloniai praleisti laiką (43 proc.), pabūti su šeima (36 proc.). Pusė apklaustųjų į muziejus eina su draugais, kas trečias lankytojas – su vaikais, 11 proc. – su mokytojais.

Tyrimas parodė, jog yra stipri muziejų lankomumo priklausomybė nuo amžiaus, t.y. kuo jaunesni respondentai, tuo dažniau jie lankosi muziejuose. Iki 30 metų amžiaus grupė sudaro 69 proc. visų lankytojų. Dėl dalyvavimo edukacinėse programose muziejuose apsilanko 11 proc. visų muziejų lankytojų, dvigubai daugiau tokių yra tarp moksleivių (23 proc.).

„Žinodami, jog muziejai traukia jaunus žmones, jau beveik dešimt metų tęsiame dialogą su Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijų atstovais dėl efektyvesnio muziejų resursų panaudojimo mokyklų bendrojo lavinimo programose, – sako Lietuvos muziejų asociacijos vadovas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza. – Tyrimo rezultatai parodė, jog pedagogai ir moksleiviai teigiamai vertina pamokas muziejuose. Apklaustųjų nuomone, čia jie gauna ir įsimena daugiau informacijos, geriau suvokia dėstomą temą, turi galimybių atlikti praktinį darbą. Be to, muziejuose yra daugiau vaizdinių priemonių“.

Absoliuti dauguma bent kartą dalyvavusių edukacinėje programoje teigė, kad dalyvavimas jiems buvo naudingas. R. Balzos nuomone, toks vertinimas skatina muziejininkus aktyviau ieškoti naujų veiklos formų, organizuoti įvairesnius renginius, moksleivių diskusijas, seminarus, plėtoti mokyklų ir muziejų bendradarbiavimą.

Jau nuo š.m. rugsėjo mėnesio visų 60-ties Lietuvos savivaldybių moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai dalyvauti septyniolikoje inovatyvių neformalaus švietimo programų, iš dalies suderintų su mokyklų bendrojo lavinimo programomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė