Vėl bus renkamas geriausias filmas apie Lietuvos gamtą (video) (1)

Iki rugsėjo 1 d. galima siūlyti filmus Petro Abukevičiaus premijai gauti. Šią kasmetinę premiją už geriausią metų filmą apie mūsų šalies gamtą įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Lietuvos televizija žymiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui Petrui Abukevičiui atminti ir skatinti kino kūrėjus tęsti jo tradicijas. Ji teikiama rugsėjo 8-ąją per Petro Abukevičiaus gimtadienį.

Pirmasis Petro Abukevičiaus premija buvo apdovanotas ir dukart pamečiui ją pelnė žinomas dokumentinių filmų apie gamtą autorius Vytautas Jankevičius ir jo kūrybinės grupės nariai Romantė Vyšniauskienė bei Vidmantas Blažys (1999 ir 2000 m.). 2001 m. laureatais tapo Vytautas Vitkauskas ir Kęstutis Verbickas, 2002 m. – Gintautas Alekna, 2003 m. – Birutė Bražinskaitė, Selemonas Paltanavičius ir Kastytis Mačiūnas, 2004 m. – Eugenijus Drobelis ir Jonas Bilinskas, 2005 m. – Kęstutis Verbickas. 2006 m. laurai vėl atiteko Vytautui Jankevičiui už filmą „Naujam gyvenimui prikeltas“ – dokumentinį pasakojimą apie atsikuriančią gamtą išeksploatuotame Novaraisčio durpyne, 2007 m. – filmo „Susitikimas su žuvininkais“ autoriui Mindaugui Survilai, 2008 m. Eugenijaus Drobelio filmui „Tu gervela…“. 2009 m. premija atiteko dviem laureatams – lygiaverčiais darbais pripažinti Eugenijaus Drobelio filmas „Kai teksi kurtiniai…“ ir Vytauto Vitkausko „Vasardienio kontrastai“. 2010 m. vėl pasižymėjo Vytautas Jankevičius su filmu „Žagarės regioninis parkas“. Jam Petro Abukevičiaus premija atiteko ketvirtąjį kartą. Pernai premiją pelnė filmo „Gandrai visada grįžta namo“ kūrėjas Mantas Jancevičius.

Pretendentus premijai gauti gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Su siūlymu pateikiami pretendentų pastarųjų trejų metų kūrybinės veiklos aprašymai, nominuojamo kino filmo arba videofilmo kopija CD arba DVD formatu (2 egz.), kita video ar kino filmą iliustruojanti ir vertinanti medžiaga.

Informacijos apie premiją ieškokite Aplinkos ministerijos interneto svetainėje.

httpv://youtu.be/F9zf7ydD6uM

Mantas Jancevičius „Gandrai visada grįžta namo“

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Rimas:

  Šiais laikais visi su savimi turi videokameras. Net išmaniųjų telefonų rezoliucija dabar gana padori.

  Mėgėjui gana sunku dirbant su video medžiaga (montažas ir t.t.) sukurti kažką profesionalaus ir tinkančio didiesiems ekranams. Bet unikalių kadrų – gali būti.

  Turėtų atsirasti mėgėjams atskiras konkursėlis, kur jie galėtų siųsti savo video.
  Komisija nuspręs: demonstruoti, redaguoti, archyvuoti ar ignoruoti.
  O gal ir apdovanoti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė