Seimui ir Prezidentūrai grasinimai iš Ukrainos? (1)

Prezidentura

Prezidentura

Liepos 29 d. ir rugpjūčio 3 d. Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus elektroniniu paštu iš elektroninio pašto ukrainee@mail.ua gauti grasinamojo pobūdžio laiškai su nuotraukomis. „Ateis laikas ir mes imsimės jūsų  už slavų tautų – rusų, ukrainiečių ir baltarusių – įžeidimą“, – rašoma viename iš Baltijos šalių piliečiams grasinančių laiškų, iliustruotų egzekucijų nuotraukomis.

Laiškų turinyje ir iliustracijose galima įžvelgti Baudžiamajame kodekse (pvz., Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 3 dalies bei 1701 straipsnio) numatytų veikų požymių, todėl Seimo kanceliarija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama įvertinti laiškų turinį ir  įstatymų nustatyta tvarka priimti procesinius sprendimus.

Kaip BNS sakė Seimo kanclerį šiuo metu pavaduojantis Seimo Teisės departamento vadovas Andrius Kabišaitis, elektroninis laiškas buvo rašytas rusų kalba, tame pačiame laiške pridėtas ir greičiausiai elektroninio vertėjo pagalba darytas vertimas darkyta lietuvių kalba.

Laišku atsiųstose nuotraukose, anot A.Kabišaičio, pridėtos, kaip spėjama Antrojo pasaulinio karo egzekucijų nuotraukos, su prierašais – „pribalty“ (pabaltijiečiai). Jo teigimu, laišką pasirašė nacionalistinės organizacijos „Slavianskij sojuz“ (Slavų sąjungos) atstovai iš Ukrainos.

Tokį laišką gavo ir Prezidentūra, ji taip pat kreipėsi į prokuratūrą. Vyriausybė tokio grasinamojo pobūdžio elektroninio laiško dar negavo.

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė