Pažink Dzūkijos nacionalinį parką keliaudamas dviračiu (1)

eFoto.lt | A.Masiulio nuotr.

eFoto.lt | A.Masiulio nuotr.

Rugpjūčio  11 dieną kviečiami visi norintys keliauti dviračiais ir  pažinti bei atrasti Dzūkiją. Dviračių žygių cikle „Keliauk su Neptūnu“ jau keliavo apie 400 šimtus kelionių dviračiais mėgėjų. Registruokitės ir dalyvaukite šeštajame ciklo žygyje po Merkinės kraštą.

Dzūkijos nacionalinio parko direkcija šią vasarą kvietė visus atrasti ir pažinti Dzūkiją keliaujant dviračiais. Dzūkijos nacionalinis parkas – didžiausia saugoma teritorija Lietuvoje (58 519 ha). Pušynai dengia – 90,7 proc. teritorijos. Gausu šaltinių ir sraunių šaltvandenių upių – Ūla, Grūda, Skroblus, Merkys. Unikalūs poledynmečio upių ir vėjų sukurti kraštovaizdžiai. Kontinentinių kopų telkiniai, unikali pievų ir pelkių augalija ir gyvūnija.

Penkis savaitgalius su Parko gidais visi norintys keliavo maršrutais: Marcinkonys-Darželiai-Margionys-Marcinkonys (26 km), Marcinkonys-Čepkeliai-Musteika-Margionys Marcinkonys (39 km), Marcinkonys-Lynežeris-Kašėtos-Zervynos- Marcinkonys (35 km), Marcinkonys-Zervynos-„Ūlos akis“-Žiūrai-Marcinkonys (42 km), Zervynos-Trakiškiai-Puvočiai- Marcinkonys (36 km). Nukeliauta beveik du šimtai kilometrų.

Liko įveikti paskutinį šiais metais siūlomą maršrutą – Merkinė-Subartonys-Samūniškės-Merkinė.

„Trasos pradžia – Merkinėje prie lankytojų centro. Čia galima apžiūrėti modernią interaktyvią ekspoziciją apie Dzūkijos nacionalinį parką ir Merkinės miestelį, garsėjantį neįkainojama savo istorija. Merkinė – XIV–XVIII a. Dainavos krašto gynybos, administracijos, prekybos, švietimo ir religijos centras. Piliakalnyje tarp Merkio ir Stangės stovėjo viena svarbiausių, jau nuo 1359 m. minima lietuvių pilių. Merkinės istorija susijusi su Vytauto, Jogailos, Vladislovo Vazos vardais. Žygimantui Augustui 1569 m. patvirtinus jau anksčiau Merkinei suteiktas Magdeburgo teises, miesto aikštėje iškilo rotušė, suklestėjo amatai, prekyba. Senoji miesto dalis – urbanistikos paminklas. Gotikinė, po perstatymo įgijusi baroko bruožų, Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčia, pastatyta XVII a., – architektūros paminklas. Merkinėje yra kraštotyros, Lietuvių tautos kančių ir genocido muziejai. Važiuodami iš Merkinės senuoju Kauno keliu, pamatysime 1575–1579 m. statytą miesto stulpą. Kita stotelė – Subartonių ąžuolynas. Šis ąžuolynas užima 5 ha plotą, senųjų ąžuolų amžius siekia 140–170 metų, o pavieniai senoliai – dar labiau paliesti istorijos. Tai puikus Dzūkų aukštumos, prasidedančios šiauriau Merkinės, miškams būdingos gyvūnijos ir augalijos pavyzdys. Kartu tai viena kertinių nacionalinio parko miško buveinių, kur išliko nudžiūvę senoliai medžiai, jų stuobriai ar virtuoliai, būtini miško biologinei įvairovei išsaugoti. Ąžuolynas neatskiriamas nuo žymiausio Dainavos krašto rašytojo Vinco Krėvės-Mickevičiaus gyvenimo ir kūrybos. Subartonyse rasime rašytojo namą-muziejų. Kaimą puošia ir legendinis Vinco Krėvės išgarsintas Gilšės ežeras, kurio gylis – daugiau kaip 30 m. Toliau trasa pravažiuosime Samūniškių kaimo pakraštį, pamatysime paslaptingą termokarstinį Bedugnio ežerą, aplankysime nedidelį Pelekiškės kaimelį, šalia kurio įsikūrę garsieji juodosios keramikos meistrai. Žygį baigsime ir jėgas atgausime ant Merkinės piliakalnio. Nuo čia atsiveria nuostabus vaizdas į Nemuno ir Merkio santaką. Maršruto ilgis maždaug 20 km.“ –  sakė Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato specialistai.

Dviratis – puiki transporto priemonė, leidžianti sportiškai, sveikai ir ekologiškai mėgautis laisve ir gamta! Atraskite Lietuvos saugomas teritorijas keliaudami dviračiais.

Būtina išankstinė registracija telefonu  (8 310) 57 245.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , .

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė