Seimo rinkimams artėjant (3)

Kazio Mikalausko nuotr.

Kazio Mikalausko nuotr.

Iki artimiausių Seimo rinkimų likus trims mėnesiams politinės partijos nesnaudžia. Nors oficiali rinkimų kampanija dar neprasidėjo, bet viešojoje erdvėje jau galima išvysti daug žadančių lozungų.

Važiuojant keliu Vilnius – Kaunas iš toli šviečia milžiniška „tvarkiečių“ reklama su jų lyderio atvaizdu ir skambiais lozungais išgaudyti vagis.

Sostinėje ant vieno pastato sienos didžiulė besišypsančio Darbo partijos vedlio nuotrauka ir pažadas minimalią algą padvigubinti.

Nenusileidžia ir konservatoriai. Jie žurnaluose meniškai skelbiasi nuveiktus Lietuvai darbus ir ateities darbų seką.

Atrodo politinė rinkimų pasiutpolkė jau įsisiūbuoja, tačiau panašu, kad teks skaičiuoti kiekvieną litą. Seimui uždraudus juridiniams asmenims remti partijas, visą dėmesį jos telkia į mažomis aukomis juos galinčius paremti eilinius piliečius, tačiau ir tų dar ne daug.

VRK duomenimis, partijos aukų, kurios siekia iki 40 litų, jau gavo už beveik 14 tūkstančių litų. Jas jau parėmė kiek daugiau nei trys su puse šimto asmenų. Partijoms aukoti daugiau, kartu deklaruoti ir savo turtą bei pajamas nusprendė daug mažiau žmonių – vos 73, pervedę beveik 110 tūkstančių litų. Patys kandidatai rinkimams skyrė daugiau nei 133 tūkstančius litų. Partijos iš savo turimų lėšų rinkimams atseikėjo 700 tūkstančius litų, o valstybė partijoms jau pervedė 2,5 milijono. Duomenis skelbia LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Ko gero daugiausiai rinkimams pajamų surinko konservatorių partija – daugiau nei 1,5 mln. Antri – Liberalų ir centro sąjunga. Trečioje vietoje – socialdemokratai, rinkimams surinkę pusę milijono litų. „Tvarka ir teisingumas“ turi 100 tūkst. mažiau.

Tačiau pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, tikroji Seimo rinkimų agitacinė kova dar neprasidėjo, todėl ir partijas kol kas parėmė mažai rinkėjų. Todėl ateityje rinkimų vajui reikalingų aukų turėtų gerokai padidėti.

Eiliniai Seimo rinkimai yra numatyti šių metų spalio 14 dieną.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė