Kuršių marių regatoje po pirmojo etapo pirmauja RS-280 jachta „Hornas“ (0)

Regata | organiz. nuotr.

Regata | organiz. nuotr.

Rugpjūčio 5-os rytą startavusios pagrindinės Lietuvos buriuotojų varžybos – Kuršių marių regata – prasidėjo netradicine pirmojo etapo distancija. Reaguodami į prognozuojamą štilį po pietų, regatos teisėjai nusprendė neplaukti kaip įprasta į Palangą ir nustatė gan trumpą kelių kilpų distanciją Baltijos jūroje Kaliningrado kryptimi.

„Siekėme, kad visi dalyviai spėtų finišuoti iki trečios-ketvirtos valandos popiet, nes maždaug tokiu laiku pagal prognozes turėjo visai nurimti vėjas,”  – sakė vyriausiasis regatos teisėjas Algis Patašius.

Tačiau vėjas nusilpo varžovams dar neįpusėjus 23 jūrmylių distancijos. Plaukimo sąlygas dar labiau apsunkino stiprios skirtingų krypčių srovės iš uosto ir jūros. Dėl tokių sudėtingų sąlygų kai kurių jachtų greitis sulėtėjo vos iki 1 mazgo ir paskutiniai dalyviai pirmajame etape finišavo tik naktį.

Geriausiai su tokiomis varžybų sąlygomis pavyko susidoroti jachtos „Hornas” įgulai, vadovaujamai kapitono Šarūno Abraičio. Ji į lyderius išsiveržė nuo pat starto ir pagal perskaičiuotą laiką pirmajame etape buvo greičiausia.

Greičiausiai pagal tikrąjį laiką pirmajame etape atplaukė jachtos „Extreme” komanda  su kapitonu Aisčiu Kalanavičiumi.

Sutrumpintoje distancijoje „B” po pirmojo etapo pagal perskaičiuotą laiką pirmauja jachta „Nida” su kapitonu Arūnu Burkšu.

Šiemet Kuršių marių regatoje rungiasi 46 jachtos iš visos Lietuvos. Visos jachtos suskirstytos į 7 grupes ir varžosi dėl 3-jų pagrindinių prizų – pereinamųjų Kuršių marių regatos nugalėtojų taurių.

Regatos dalyviai tradiciškai rungiasi penkiuose etapuose, bet šiek tiek skirtingose distancijose: didžioji „A” distancija siekia apie 210 jūrmylių, trumpesnė „B” – 160 jūrmylių.

Bendrojoje įskaitoje bus išaiškintas nugalėtojas pagal perskaičiuotą laiką „A” distancijoje ir nugalėtojas pagal realiai sugaištą laiką „A” distancijoje. Taip pat – nugalėtojas pagal perskaičiuotą laiką trumpesniojoje „B” distancijoje, kuriam atiteks Mažoji Kuršių marių regatos taurė.

Jachtų varžybos rengiamos pagal „ORC Club” ir „ORC International” taisykles, kurios leidžia suvienodinti skirtingų jachtų šansus, taip akcentuojant buriuotojų meistriškumą, o ne tik laivų technines ypatybes.

45-oji Kuršių marių regata truks savaitę. Šiandien buriuotojų laukia ilgiausia varžybų distancija – apie 100 jūrmylių. Startavę 10 val. ryte Klaipėdoje finišą Nidoje kai kurios jachtos pasieks tik 7-os dienos (antradienio) paryčiais. Tiesa, šiemet dėl biurokratinių barjerų varžybų organizatoriai priėmė sprendimą neplaukti į Kaliningrado sritį.

I etapo grupių nugalėtojai:

”                0 grupė – jachta „Hornas”, kap. Šarūnas Abraitis
”                1 grupė – jachta „Extreme”, kap. Aistis Kalanavičius
”                2 grupė – jachta „Baraka”, kap. Rimantas Stropus
”                3 grupė – jachta „Nerija”, kap. Dainius Jurevičius
”                5 grupė – jachta „Pandora”, kap. Tadas Žižys
”                6 grupė – jachta „Nida”, kap. Arūnas Burkšas
”                7 grupė – jachta „Gilija”, kap. Artūras Zastartas

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė