Šį rytą įvyko istorinis marsaeigio „Curiosity“ nusileidimas ant Marso paviršiaus (tiesioginė transliacija, video, nuotraukos) (8)

„Curiosity“ Marse | NASA nuotr.

„Curiosity“ Marse | NASA nuotr.

Visiems, kam įdomus vienas iš reikšmingiausių šių metų Saulės sistemos tyrimų projektų, vyksiantis mokslinės stoties „Mars Science Laboratory“ su marsaeigiu „Curiosity“ nusileidimas Raudonojoje planetoje, rugpjūčio 6 d. (pirmadienį), nuo 6.00 val. ryto Lietuvos laiku stebėjo tiesioginę, keturių valandų trukmės transliaciją, kurią buvo galima stebėti „Youtube.com“ ir „Google+”. Tiesioginės transliacijos metu kalbėjo ir apie kosminės stoties nusileidimą pasakojo mokslininkai, inžinieriai ir kiti ekspertai. Sėkmingas nusileidimas įvyko – 8.31 val. ryto Lietuvos laiku.

Tiesioginės transliacijos metu buvo rodomi interviu su ypatingais svečiais, tiesioginis NASA vaizdo kanalas iš Marso, tiesioginio ryšio tiltas su Reaktyvinių jėgų laboratorija (Jet Propulsion Laboratory) bei su draugija „Planetary Society“.

Pirmosios Marso paviršiaus nuotraukos. NASA nuotr.

Pirmosios Marso paviršiaus nuotraukos. NASA nuotr.

Sėkmingai pasiekusi Marso paviršių, tyrimų stotis „Mars Science Laboratory“ su marsaeigiu „Curiosity“ pradėjo dvejų metų misiją, kurios metu robotizuotas marsaeigis tyrinės mikrobiologinės gyvybės aspektu labiausiai intriguojantį Marso kampelį.

Viena iš geriausių pirmųjų „Curiosity“ nuotraukų. NASA nuotr.

Viena iš geriausių pirmųjų „Curiosity“ nuotraukų. NASA nuotr.

Daugiau informacijos apie „Universetoday.com“ rengiamą transliaciją rasite spustelėję šią nuorodą. Tiesioginė transliacija rodoma ir „Youtube.com“ kanale „Universe Today“. Marsaeigio nusileidimas tiesiogiai transliuojamas ir „Ustream“ kanalu.

Abu kanalus žiūrėkite čia:

„Universe Today“:

„Ustream“:

Apie „Curiosity“ misiją:

httpv://youtu.be/ISmWAyQxqqs

Nusileidimo džiaugsmas („Ustream“ tiesioginės transliacijos stop kadrai):

„Curiosity“ siunčiamas nuotraukas iš Marso paviršiaus rasite ČIA (beje, signalas iš Marso atkeliauja per 40 minučių).

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė