D.Grybauskaitė: Bitininkai – darbštumo ir bendruomeniškumo pavyzdys (0)

Bitininkų šventė | lrp.lt nuotr.

Bitininkų šventė | lrp.lt nuotr.

Rugpjūčio 4 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė bitininkų šventėje „Bičiulių Lietuva – Kupiškiui“. Pasak šalies vadovės, bitės ir bitininkytė mūsų žemėse buvo anksčiau nei susiformavo valstybė. Tai skatino darbštumą, bičiulystę ir jungė į bendruomenę.

„Lietuva yra bičiulių, draugiškų ir darbščių žmonių kraštas, o šiemet visas šias savybes atspindi Kupiškis. Ten, kur gerai bitėms, gerai ir žmonėms. Bitės garantuoja derlių ir gyvybę gamtoje. Jos įkvepia darbštumo ir draugiškumo. Šie bruožai yra kiekvienos bendruomenės ir valstybės pamatas“, – sakė Prezidentė.

Šventėje dalyvavusius jaunuosius bitininkus Prezidentė paragino praturtinti bitininkystę inovatyviais metodais.

Valstybės vadovė baigdama sveikinimą taip pat palinkėjo sėkmės Olimpinėse žaidynėse kupiškėnui, garsiam Lietuvos atletui Virgilijui Aleknai.

Bitininkų šventė | lrp.lt nuotr.

Bitininkų šventė | lrp.lt nuotr.

Šventės metu buvo paskelbti konkurso „Pažangiausias bitynas Lietuvoje 2012“ nugalėtojai. Pirmą vietą laimėjo Utenos rajono bitininkas Gediminas Skardžius, laikantis 800 bičių šeimas ir bitininkaujantis kartu su žmona Gražina, sūnumi, marčia ir anūkėle. Antrą vietą pasidalino bitininkų šeima iš Kretingos rajono – Pranas ir Ona Petrošiai ir bitininkas iš Mažeikių rajono Leonas Lukoševičius. Trečia vieta atiteko Panevėžio rajono bitininkui Gintarui Balžekui bei Arvydui ir Vaidai Bajorams iš Kupiškio rajono.

Kartu su visos šalies bitininkais Lietuvos vadovė sodino medelius, apžiūrėjo bitininkų ekspozicijas ir vaikų piešiniais papuoštus avilius.

Bitininkų šventė | lrp.lt nuotr.

Bitininkų šventė | lrp.lt nuotr.

36-ojoje Lietuvos bitininkų šventėje, vykstančioje Kupiškio marių Uošvės liežuvio saloje, dalyvauja daugiau nei 4000 bitininkų iš Lietuvos ir svečiai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Baltarusijos bei Lenkijos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė