Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl galimo valsybės tarnautojų piktnaudžiavo šturmuojant N.Venckienės namus (video) (10)

Panevėžio apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo (Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.) ir tarnybos pareigų neatlikimo (Baudžiamojo kodekso 229 str.) vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą paimti globotinę velionio brolio Drąsiaus Kedžio dukrą iš N. Venckienės.

Tyrimas buvo pradėtas pagal N. Venckienės pareiškimus, kuriuose teigiama, kad š. m. kovo 23 d. jos tėvų namuose buvo sužalota globotinė mergaitė bei teta.

Rugpjūčio 3 d. išplatintame Generalinės prokuratūros pranešime žiniasklaidai teigiama, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad „antstolės Sonatos Vaicekauskienės, policijos ir apsaugos pareigūnų veiksmuose nebuvo nei įgaliojimų viršijimo, nei tarnybos pareigų neatlikimo požymių, todėl prokurorai priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti“.

Nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Kėdainių rajono apylinkės teismas sprendimą dėl N. Venckienės brolio D. Kedžio ir jo sugyventinės L. Stankūnaitės dukros, kurią globojo jos tėvo D. Kedžio sesuo N. Venckienė, perdavimo motinai priėmė praėjusių metų gruodžio 16-ąją. Šis sprendimas įvykdytas šių metų gegužės 17-ąją gausiems policijos daliniams ir spec tarnyboms šturmavus teisėjos N. Venckienės namus ir panaudojus prievartą prieš apie namus suisrinkusius taikius mergaitės gynėjus.

Šių metų birželio 27 d. iš žinomų žmogaus teisių gynėjų ir teisininkų suburta visuomeninė komisija įvykiams Garliavoje ištirti priėjo išvados, kad vykdant teismo sprendimą prieš mergaitę buvo panaudotas smurtas, tačiau šias komisijos išvadas Lietuvos valdžios ir teisinės institucijos nuosekliai ignoruoja.

httpv://youtu.be/1tA-ue2S4Ww

httpv://youtu.be/6K2rd3E5CPU

httpv://youtu.be/EtNJYmmA608

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė