„Misija Sibiras“ ekspedicijos rezultatas – 11 sutvarkytų tautiečių kapinių (0)

Misija Sibiras'2012 | nuotr. facebook.lt

Misija Sibiras’2012 | nuotr. facebook.lt

„Tai – gyvenimo kelionė“, „Ekspedicija sustiprino supratimą, kad turim gyventi dėl žmonių“, „Komanda buvo nepaprastai motyvuota, rodės, kad galėjome nors ir visas Sibire esančias kapines sutvarkyti“ – emocijomis dalinosi šį rytą traukiniu Maskva – Vilnius grįžę projekto „Misija Sibiras‘12“ ekspedicijos dalyviai.

Porą savaičių lankydamasi lietuvių tremties vietovėse Chakasijos Respublikoje, jaunimo ekspedicijos komanda Sibire įveikė daugiau nei 2000 km ir sutvarkė 11 kapinių. Aplankytos Askizo, Charojaus, Cibulos, Imeko, Juzikų, Miziugolo, Tanzibėjaus, Ust-Abakano kapinaitės. Maturo kaimelyje, vienose gražiausių šių apylinkų lietuvių tremtinių kapinių, jaunimas pastatė pačių iš Lietuvos atsigabentą medinį tautodailininko Vidmanto Zakarkos drožtą kryžių – simbolinį lietuvių tautos atminties ir pagarbos simbolį buvusiems tremtiniams.

Ekspedicijos dalyviai Chakasijoje taip pat susitiko su šiose vietovėse gyvenančiais buvusiais tremtiniais lietuviais bei lietuvių kilmės asmenimis. Jaunimas pasakoja išgirdęs daug gerų atsiliepimų apie čia gyvenusius lietuvius, iki šiol šiose vietovėse gyvenantys tautiečiai – vietinių gerbiami ir vertinami.

„Itin didelę pagarbą vietiniams gyventojams kelia Sibire esančios lietuvių kapinės. Hakasijos kaimeliuose sutikti žmonės su pagarba pasakojo apie vietas, kuriose nuo kalnų iš tolo iškildavo milžiniški lietuvių statyti mediniai kryžiai“, – pastebėjo ekspedicijos dalyvis Kęstutis Cemnolonskis.

„Ekspedicijos komandos dalyviai su kaupu išpildė visus užsibrėžtus tikslus, todėl nekyla abejonių, kad jų laukiantis kitas projekto etapas – veiklų pristatymai visuomenei – bus daromi su tokiu pat užsidegimu ir noru dalintis, supažindinti bei priminti šį mūsų tautos istorijos laikotarpį“, – teigia projekto „Misija Sibiras‘12“ organizatorių – labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ – direktorius Arnas Marcinkus.

Primename, kad liepos 20-ąją, Vilniaus geležinkelio stotyje įvykusios spaudos konferencijos ir ekspedicijos dalyvių išlydėjimo metu projektas „Misija Sibiras“ iš septynis metus jį organizavusios Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) perduotas naujiems organizatoriams – labdaros ir paramos fondui „Jauniems“.

„Šis sprendimas – pasvertas ir gerai apgalvotas. Projektas „Misija Sibiras“ kasmet auga, jo populiarumas ir reikšmė didėja, daugėja veiklų, todėl reikia organizatoriaus, kuris turėtų daugiau galimybių šios iniciatyvos plėtrai. Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“ turi didelių ambicijų ir noro šį projektą toliau nuosekliai auginti“, – teigia Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentė Loreta Senkutė.

Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“ įsteigtas 2005 m. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT), įgyvendinant LiJOT strategiją. Pagrindinis „Jauniems“ tikslas – išnaudojant fondo resursus skatinti pozityvias jaunimo iniciatyvas ir kurti pokyčius, reikalingus jaunam žmogui.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė