Klaipėdoje vyks tarptautinė bibliotekininkų konferencija (0)

efoto.lt | E.Darskaus nuotr.

Š. m. rugpjūčio 8-9 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25) vyks Tarptautinės bibliotekininkų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama tarptautinė konferencija „Bibliotekos tinkluose: kuriančios, dalyvaujančios, bendradarbiaujančios“ (Libraries in Networks: Creating, Participating and Co-operating).

2012 metais rugpjūčio 11-17 d. Helsinkyje (Suomija) vyks 78-asis IFLA kongresas, skirtas bibliotekininkams ir informacijos specialistams. Dėl teisės rengti kasmetinį IFLA kongresą ir jį lydinčias konferencijas tarp pasaulio šalių vyksta didelė konkurencija. Šiemet IFLA atstovai pasirinko Lietuvą ir pasiūlė Klaipėdoje organizuoti viešųjų bibliotekų darbuotojams skirtą lydinčiąją konferenciją.

Konferencijos tikslas – aptarti įvairius bibliotekų bendradarbiavimo ir partnerystės su kitomis institucijomis klausimus, pasidalinti gerąja bibliotekų partnerystės su bendruomenėmis patirtimi, pristatyti inovatyvias ir kūrybiškai dirbančias bibliotekas.

Ši konferencija – išskirtinė proga pasauliui pristatyti kūrybiškų, inovatyvių Klaipėdos bibliotekų veiklą ir pasiekimus, Klaipėdos miestą ir jo kultūrą. Joje dalyvaus svečiai iš įvairių pasaulio šalių – Australijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Bulgarijos, Slovėnijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos ir kt.

Iš užsienio atvykę pranešėjai – Australijos bibliotekų ir informacijos asociacijos Viešųjų bibliotekų patariamojo komiteto pirmininkė Džen Ričards (Jan Richards), Rūta Onhult (Ruth Ornholt) iš Norvegijos , Tina Heinenen (Tiina Heinänen) ir Pirkko Lindberg iš Suomijos, Deividas Džonsonas (David Jonsson) iš Švedijos kvies diskutuoti apie viešosioms bibliotekoms tenkančius iššūkius, sąlygojamus sparčiai besikeičiančių visuomenės poreikių, kaip naujomis sąlygomis bibliotekoms išlikti naudingomis savo bendruomenei bei sukurti stiprias ir lanksčias viešąsias bibliotekas, galinčias vartotojams teikti geresnes paslaugas.

Kolegos Lotė Duvė Nilsen (Lotte Duwe Nielsen) ir Janikas Mulved (Jannik Mulvad) iš Aarhus (Ohuso) viešosios bibliotekos (Danija) ne tik papasakos apie Šiaurės šalių viešųjų bibliotekų tinklo veiklą, bet ir surengs seminarą, kurio metu visi IFLA lydinčiosios konferencijos dalyviai bus įtraukti į modernių bibliotekų ateities tendencijų kūrimą.

Konferencijoje bus aptartos bibliotekininkų kompetencijos didinimo ir vartotojų ugdymo temos. Elina Harju iš Suomijos pranešime „Kaip pažadinti smalsumą?“ papasakos apie Interneto autobusą, skirtą suaugusiųjų mokymui dirbti kompiuteriu.

Lietuvos bibliotekininkai skaitys pranešimus, pristatančius turimą gerąją patirtį, diskutuos aktualiais bibliotekoms praktinės veiklos klausimais bei pakvies apsilankyti šiuolaikiškose Klaipėdos regiono bibliotekose.

Konferencijos atidarymas rugpjūčio 8 d. 10.00 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25, Konferencijų salė).

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė