V.Žiemelis: ar prisidengiant užsienio ekspertais nebandoma nuslėpti Lietuvos geologų išvadų dėl AE keliamo pavojaus? (3)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

„Kas pasikeitė nepriklausomoje Lietuvoje, kad geologai nebeprieštarauja, jog vietovėje, kurią jie laikė netinkama ankstesnei atominei elektrinei, naujosios AE statyba tapo nepavojinga?“ – stebisi Krikščionių partijos frakcijos Seime seniūnas Vidmantas Žiemelis.

Dar sovietmečiu, prieš statant Ignalinos atominę elektrinę, Lietuvos geologijos ekspertų vertinimais, Drūkšiai buvo laikomi tik rezerviniu variantu, kuris kategoriškai jų buvo atmetamas.

Pasak Nepriklausomybės akto signataro Zigmo Vaišvilos, atsigręžiant į Ignalinos atominės elektrinės istoriją, nėra nė vieno Lietuvos geologo, pritariančio statybai parašo, nes gruntiniai vandenys, kurie maitina ir didžiuosius Lietuvos miestus, šioje vietoje yra itin arti paviršiaus, ir tokio objekto, kaip atominė elektrinė tokioje vietoje statyti negalima.

Tačiau šiandien iš premjero A. Kubiliaus girdime, kad dabar VAE atliekami nauji lietuvių ir amerikiečių geologiniai tyrimai, kurie, pasak jo, atitinka aukščiausius tarptautinių tyrimų standartus.

Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis kreipėsi į Lietuvos geologijos tarnybos, kurios kompetencijoje yra valstybinių geologinių tyrimų organizavimas ir vykdymas bei valstybinis žemės gelmių naudojimo reguliavimas ir kontrolė, direktorių J. Mockevičių, prašydamas atsakyti ar ši tarnyba vadovauja geologiniams VAE tyrimams ir ar Lietuvos geologai nepajėgūs atlikti minėtų tyrimų, nesamdant specialistų iš užsienio.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė