Seimo narė A.Stancikienė: kodėl Lietuva negina savo piliečių užsienyje? (49)

http://alkas.lt/wp-content/uploads/2012/08/azubalis-alkas-lt.jpgRugpjūčio 2 d. Seimo narė Aurelija Stancikienė kreipėsi į Lietuvos Prezidentę D.Grybauskaitę ir užsienio reikalų ministrą A. Ažubalį, prašydama įvertinti abejingą Lietuvos konsulato Anglijoje požiūrį į savo piliečius.

„Abejinga Lietuvos konsulato Anglijoje reakcija į sulaikytą Lietuvos pilietį, krepšinio aistruolį, taip pat į sutartinį anglų žiniasklaidos siekį olimpinę Lietuvos čempionę R. Meilutytę pristatyti pasauliui kaip britę, rodo Lietuvos vyriausybės ir valstybės abejingą požiūrį į savo piliečius. Sunku įsivaizduoti, kad kitos save gerbiančios valstybės diplomatai nepadėtų į areštinę uždarytam savo piliečiui, nemokančiam tos šalies kalbos, vien todėl, kad baigėsi konsulato darbo valandos. Ar toks konsulato atsakymas reiškia, kad Lietuva Anglijoje atstovaujama ir Lietuvos piliečiai ginami tik nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro?

Kodėl Lietuvos atstovybė Didžiojoje Britanijoje, oficiali Lietuvos delegacija olimpiadoje neprotestuoja, kai anglų žiniasklaida sutartinai Rūtą Meilutytę vadina Anglijos atstove?“, – klausia A.Stancikienė.

A.Stancikienės teigimu, apie tokį Lietuvos atstovybių abejingumą savo piliečių atžvilgiu jai ne kartą teko girdėti ir anksčiau iš Lietuvos piliečių, gyvenančių užsienyje: ne tik Anglijoje, bet ir JAV, kad pastaruosius keletą metų jie gali sulaukti pagalbos tik darbo dienomis ir tik iki 17 val.

Pasak A.Stancikienės, jei Lietuvos vykdomoji valdžia nesugeba pasimokyti, kaip savo piliečius užsienyje gina Vakarų valstybės, galėtų pasimokyti bent iš Rusijos, prisimindama tą nelemtą istoriją, kai su Austrijoje sulaikytu vienu iš Sausio 13-osios budelių M.Golovatovu visą naktį praleido Rusijos konsulas Austrijoje, o Rusijos vyriausybė panaudojo visas diplomatines pastangas, kad jis būtų nedelsiant paleistas.

Seimo narė prašo Prezidentės ir užsienio reikalų ministro informuoti visuomenę, kaip buvo įvertintas toks Anglijos atstovybės darbas ir kaip žadama ateity keisti Lietuvą atstovaujančių asmenų požiūrį į savo darbą, ginant Lietuvos ir jos piliečių interesus.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė