Gamtosaugininkai kviečia vėžiauti (0)

Rainiuotasis vėžys | D.Makavičiaus nuotr.

Rainiuotasis vėžys | D.Makavičiaus nuotr.

Rugpjūčio 3 d., penktadienį, Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija bei Lietuvos gamtos fondas kviečia vėžiauti Balsio ežere kuriame veisiasi rainuotieji vėžiai.

Iš Šiaurės Amerikos atklydę rainuotieji vėžiai vis labiau užkariauja mūsų vandens telkinius, grasindami iš jų išstumti vietinius siauražnyplius ir plačiažnyplius vėžius. Efektyviausias kovos su jais metodas – juos suvalgyti. Šiltos vasaros naktys – tinkamiausias metas vėžiauti, gera proga atėjūnams vėžiams parodyti, kad pas mus vasaroti nedera.

Vėžiautojų laukiami 21 val. Balsio ežero paplūdimyje, prie gelbėtojų namelio. Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Robertas Staponkus papasakos, kodėl šiems „imigrantams“ labai patinka mūsų ežerai, kuo jų gausa pavojinga vietiniams plačiažnypliams ir siauražnypliams; paaiškins, kurį jūsų masalu susiviliojusį vėžį reikia palinkėjus gero kelio paleisti, o kurį – nedelsiant mesti į puodą.

Skirtingų vėžiavimo technikų efektyvumą išbandysime patys: narsiausi bandys sugriebti vėžius rankomis, kiti galės išbandyti vėžiavimą su vadinamaisiais bučiukais ir samteliais. Vietinių vėžių gaudymui taikomi griežti apribojimai, o štai rainuotųjų galima gaudyti kiek tik paneši. Susiskirstę į komandas, skambiais šūkiais pakaitinę medžioklės aistras ir burtų keliu išsiaiškinę, kuri komanda kurį ežero krantą šturmuos, apsupsime Balsio ežerą iš visų pusių.

Visų vėžiautojų laimikis bus čia pat verdamas ant laužo ir visi galės įsitikinti, ar tikrai šių vėžių mėsa yra kietesnė.

Vėžiautojų prašoma atsinešti peiliuką, žibintuvėlį – kad būtų galima atskirti, kurį vėžį paleisti, o kurį mesti į puodą bei kibirėlį ar kitą indą laimikiui.

Registruotis el paštu: julija.p@glis.lt arba jolanta.radziuniene@botanika.lt

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė