„Darom“ komanda Kaune rudenį pradeda naują savanorystės sezoną (0)

“Darom“ | efoto.lt Jurgos nuotr.

“Darom“ | efoto.lt Jurgos nuotr.

„Noriu būti savanore!“ – vieną dieną pareiškė mano sesuo. Iš tiesų šis jos teiginys mane iš pradžių labai nustebino. Visame pasaulyje savanorystė yra gana įprastas ir gerbtinas dalykas, tačiau išskirtina, jog iki šiol Lietuvoje toks žmogaus saviraiškos būdas nėra labai populiarus. Džiugu, kad vis dėlto mūsų šalyje atsiranda pilietiškumo organizacijų, besirūpinančių miesto, žmonių ir gamtos gerove, tad viena iš tokių savanoriškų organizacijų, kurią svarbu išskirti yra „Darom“, skatinanti ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą ir kurianti bendruomenišką visuomenę.

„Darom“ komanda Kaune rudenį pradeda naują savanorystės sezoną, tad šiuo metu tikslingai norima apžvelgti dviejų metų (2011 – 2012 metų) darbo rezultatus ir pasiekimus.

Pastebėtina, jog Lietuvos gyventojai „Mes Darom“ organizaciją dažniausiai sieja tik su pavasarine, šiukšlių rinkimo akcija, todėl mūsų komandos savanoriai dažnai sulaukia tokių klausimų: „O ką jūs veikiate pasibaigus akcijai „Darom“? „Nejaugi jūs visus metus ruošiates ir organizuojate vieną akciją“? Norime pranešti, jog mūsų organizacija nėra tik „Darom“ akcija pavasarį, mūsų komandos nariai vykdo ir aktyviai organzijuoja įvairią veiklą visus metus“.

Šį rudenį įvyko akcija „Gelbėkime kaštonus“, skirta gelbėti Kauno miesto kaštonus nuo keršakandės. Pavasarį buvo įgyvendinta, jau kelis metus puoselėta idėja – kelti inkilus paukščiams „Paukščiai grįžta į namus II“. Inkilų kėlimas sulaukė didelio pasisekimo ir neregėto dalyvių antplūdžio. Akcija vyko Panemunės šile, o vėliau persikėlė į Botanikos sodą, kur dalyvių laukė karšta arbata ir kareiviška košė.

Kaip ir kasmet vykusi pavasarinė švarinimosi akcija „Darom“ sulaukė didelio dėmesio ir pasisekimo. Kauniečiai noriai prisidėjo prie šios kilnios idėjos ir padėjo palaikyti mūsų mieste švarą ir tvarką. Toks žmonių kilnus gestas, susivienijimas ir noras padėti džiugino mūsų organizacijos narius.

Savanorystės metų sezono pabaigą vainikavo vasarą vykusi vaikų stovyklą „Galvok ekologiškai II – Miškinio sugrįžimas“. Devynių dienų organizuota stoykla buvo skirta 10-14 metų vaikams. Kiekviena diena stovyklautojams buvo lyg naujas atradimas, naujų žinių įgijimas, savęs pažinimas ir savirealizacija įgyvendinant turimas idėjas.

Būtų gėda nepaminėti, kad be apžvelgtų veiklų ir akcijų organizacija dar rengia atitinkamų temų seminarus, pristatymo vakarus, team building’o išvykas ir netgi spėjo nufilmuoti video filmuką apie organizacijos veiklą!

Taigi, ar vis dar manote, kad savanoriavimas yra tik rutina ir vienos akcijos įgyvendinimas? Kaip matote po akcijos „Darom“ pavadinimu slepiasi įvairūs renginiai ir akcijos, plačios veiklos kryptys, savanorių energija, jų įspūdžiai bei noras įgyvendinti turimas idėjas.

Jau greitai pradėsime naują mūsų komandos sezoną, tad suteikiame galimybę kiekvienam prisijungti prie organizacijos vykdomos visuomeninės veiklos. Naujos pažintys, bendravimas, galimybė nusifilmuoti reklamoje, dalyvavims įvairiuose renginiuose ir seminaruose – tai galimybė tobulėti ir žengti žingsnį pirmyn.

Ateik, pamatyk ir atrask. Jei nori būti savanoris (ė).

Darom komanda Kaune VR skyrius – Viktorija Lipeikytė

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė