Seime vyks diskusija „Ar mūsų vaikai taps lyčių lygybės „bandomaisiais triušiais?“ (16)

Vieša jaunimo akcija „Discriminate stereotypes, respect equality“ Laisvės alėjoje prie Kauno muzikinio teatro, kurią organizavo tarptautinių jaunimo mainų „Gender equality: is everything for anyone?“ dalyviai iš Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos ir Velso (projektas organizuotas ir finansuotas pagal ES programą „Youth in Action“) 2010 m. | efoto.lt, D.Babilo nuotr.

Vieša jaunimo akcija „Discriminate stereotypes, respect equality“ Laisvės alėjoje prie Kauno muzikinio teatro, kurią organizavo tarptautinių jaunimo mainų „Gender equality: is everything for anyone?“ dalyviai iš Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos ir Velso (projektas organizuotas ir finansuotas pagal ES programą „Youth in Action“) 2010 m. | efoto.lt, D.Babilo nuotr.

Liepos 31 d., antradienį, 12 val., Seimo Baltijos Asamblėjos salėje (III rūmai) vyks apskritojo stalo diskusija „Ar mūsų vaikai taps lyčių lygybės „bandomaisiais triušiais?“.

Apie lytinį berniukų ir mergaičių ugdymą, „genderlopinį“ danišką projektą, kuris Lietuvos vaikų darželiuose gali būti pradėtas įgyvendinti jau šį rudenį, bei valstybės institucijų atsakomybę vaikų ugdymo klausimu diskutuos Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovai, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, „genderlopinio“ projekto įgyvendintojų – Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje ir Moterų informacijos centro – atstovai, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos tėvų forumo, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos atstovai, psichologai, tėvai ir kt.

„Šią diskusiją suskubau rengti po to, kai sužinojau, kad paskutiniu metu ypač pagarsėjusį, tačiau neviešinamą lyčių lygybės mokymų projektą ketinama įgyvendinti jau nuo rugsėjo 1-osios. Kaip Seimo narė ir kaip mama, šią diskusiją rengiu, siekdama sužinoti visas slepiamas subtilybes, nes tėvai privalo būti informuojami, kokias „vertybes“ ir naujoves siekiama diegti jų vaikams, nes tėvai neturėtų nerimauti, jog darželyje palikę mergaitę, pasiims berniuką ir atvirkščiai“, – sako diskusijos rengėja Seimo narė Asta Baukutė.

A.Baukutė sulaukusi susirūpinusių tėvų skundų dėl šiais mokslo metais sumanyto vykdyti lyčių lygybės mokymų projekto, jau birželio mėnesį inicijavo diskusiją šiuo klausimu Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete. Posėdžio metu išaiškėjo atsaini Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pozicija dėl šio projekto. ŠMM gynėsi, kad ji nėra atsakinga už šią veiklą, nes esą už ikimokyklinį ugdymą atsakingos vien tik savivaldybės.

„Po tokių teiginių kyla klausimas, kas atsakingas Lietuvoje už švietimą ir ugdymą? Susidaro įspūdis, kad ši funkcija perduodama į užsienio valstybių rankas. Tikėdamasi, kad bus pateikta visa visuomenei reikalinga žinoti tiesa, sulaukiau tik šio akibrokšto, tačiau neišgirdau jokių atsakymų į man ir tėvams kylančius klausimus. Po diskusijos mano siekis išsiaiškinti tiesą buvo pavadintas homofobija, tačiau norą žinoti tiesą, kažin, ar galėtume laikyti baimės forma“, – stebisi A.Baukutė.

Šiandien, liepos 30 d. išplatintame pranešime spaudai Seimo narė A.Baukutė rašo: „ Kiek žinoma, šis projektas tėra išbandytas Skandinavijos šalyse, tad kodėl mūsų vaikai turi būti parinkti kaip „bandomieji triušiai“, kodėl turėtume perimti skandinavų tradicijas, patirtį? Mūsų kultūra, tradicijos, vertybės patikrintos amžių, tad kodėl turėtume nuo jų nusigręžti? Kodėl pagal bet kokį projektą, tik gavus finansavimą, tuojau pat skubama ugdyti mūsų mažuosius?

Gal tuomet nuo tada, kai leidžiama lytiškai santykiauti, pasiūlykime mergaitėms su mergaitėmis, o berniukams su berniukais? Kokių tuomet sulauksime rezultatų? Nepamirškime, kad pagal savižudybių skaičių Lietuva ir taip pirmauja“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė