Lietuvos politikas: Latvija ir Estija nesupranta, kad mes planuojam statyti pavojingą Atominę elektrinę (7)

Ignalinos AE | punskas.pl nuotr.

Ignalinos AE | punskas.pl nuotr.

„Pirmiausiai atsisakys Latvija, po to iš karto Estija, aišku lietuviai turės paskelbti, kad stabdo projektą, nes nebus su kuo vykdyti. Dėl to ir atidėtas sutarties patvirtinimas tarp Hitachi(Hitači) ir Lietuvos. Matyt Hitači nori visų trijų valstybių sprendimo“, – taip Visagino AE projekto perspektyvas mato Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Bet kadangi projektas yra ekonomiškai nepagrįstas, o ekologine prasme išaiškinus žmonėms, kad tai yra Fukušimos reaktorius, kad tai yra tas pats statytojas ir visa kita, tai nuomonė kardinaliai pasikeičia. Latvijoje ir Estijoje tai nėra išaiškinta, iš tikro Latvijos ir Estijos visuomenė neparuošta tuo klausimu“, – pridūrė jis.

Politiko žodžiais, jeigu pranešti šią informaciją latviams ir estams, jokių diskusijų apie Latvijos ir Estijos dalyvavimą nebūtų. „Jie dar nesupranta, kad mes norime pastatyti nesaugią atominę elektrinę. Manau viskas paaiškės ir sugrius per pusantrų metų. Per tą laiką gaila išleistų pinigų“,- pažymėjo Ramūnas Karbauskis.

„Konsultantų daug ir sumos skaičiuosis šimtais milijonų. Tuo pat metu, kalbant apie mokyklų optimizavimą, kai kuriuose rajonuose uždarinėjamos mokyklos, kurioms trūksta keliasdešimt tūkstančių litų. Tai yra kaina, kurią mes sumokėsim per pusantrų metų. Aš netikiu, kad projektas bus įgyvendintas iki galo. Dar yra vienas labai svarbus argumentas. Dar nors vienas toks incidentas pasaulyje, ir ES priims sprendimą nebeleisti statyti atominių elektrinių. Tokiu atveju, kokioje bebūtų stadijoje, projektas bus sustabdytas. Kaip buvo su Ignalinos AES, kuri atitiko visus saugumo standartus – uždarė politiniu sprendimu. Tai argumentai. Ir mes klausiame, ką Jūs į tai atsakysite? Mes galime išleisti 15 milijardų, o po to išgirsti „prašome uždaryti“, nes atominės technologijos yra nesaugios. Tą visi ir supranta, kol yra žmogus – atominė negali būti saugi“, –  baigdamas mintį teigė politikas.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė