Ežerų krašte – poilsiautojams naudingi daiktai iš perdirbtų žaliavų (0)

Poilsio zona Dusetose

Poilsio zona Dusetose

Ežerų krašte besilankantys poilsiautojai jau gali iškylauti „Utenos“ poilsio zonose, kuriose įrengti iš perdirbto plastiko pagaminti lauko baldai ir modernios kepsninės. Poilsio zonos prie poilsiautojų pamėgtų ežerų įkurtos jau trečius metus iš eilės. Šiemet poilsiautojai raginami  ne tik pasirūpinti po iškylos likusiomis šiukšlėmis ir nepalikti jų gamtoje, bet ir išrūšiuoti jas Ekostotelėse – 10 specialių šiukšlių rūšiavimo centrų.

Iš viso liepą įrengtos keturios modernios  poilsio zonos: Molėtuose prie Pastovio ežero, Utenoje prie Balčio ežero, taip pat Dusetose prie Sartų ir Ignalinoje prie Gavio ežero. Kiekvienoje iš jų poilsiautojai ras stalus su suolais ir modernią kepsninę. Atsižvelgiant į poilsiautojų poreikius suprojektuotų kepsninių grotelės patogiai atsiverčia į šoną. Metalinėje ugniadėžėje galima saugiai kūrenti malkas arba iškylai skirtas anglis.

„Šiemet įrengę pirmąsias poilsio zonas su moderniais poilsiautojams skirtais daiktais iš perdirbto plastiko norime parodyti žmonėms, kad atliekų rūšiavimas yra nepaprastai naudingas. Jis sukuria ciklą: išmesti daiktai gali būti panaudoti dar kartą, kai jie yra perdirbami ir atgimsta naujais pavidalais. Tuo Ežerų krašto poilsiautojai jau gali įsitikinti patys: modernios poilsio zonos yra mūsų padėka jiems už tai, kad neteršia gamtos, sutvarko poilsiavietes po iškylų ir nuoširdžiai rūpinasi Ežerų kraštu“, – sako akcijos iniciatorius Rolandas Viršilas.

Poilsio zonų bus ir daugiau

Aktyvius aplinkosaugos projektus bendrovė vykdo jau aštuonerius metus: tvarko ežerų pakrantes, populiariausius paplūdimius aprūpino kokybiškomis poilsio priemonėmis, o nuo 2010-ųjų startavus Ekostotelių projektui ragina žmones būti sąmoningiems ir surinkti bei išmesti po iškylų gamtoje susidariusias šiukšles.

Ekostotelės, kuriose poilsiautojai gali išrūšiuoti ir nemokamai palikti po iškylos susidariusias šiukšles, iki pat rugsėjo veikia Utenos, Molėtų, Ignalinos ir Zarasų rajonuose: Utenos mieste prie Dauniškio ežero esančioje aikštelėje, Alaušo ežero paplūdimyje Utenos rajono Sudeikių miestelyje ir netoli Vyžuonų miestelio esančioje poilsiavietėje prie Balčio ežero. Molėtų rajone Ekostotelės veikia prie Baltųjų Lakajų ežero ir prie Pastovio ežero pačiuose Molėtuose. Ignalinoje specialių šiukšlių rūšiavimo centrų poilsiautojai turėtų dairytis prie Gavio ežero, taip pat Palūšėje ir Ginučiuose. Zarasų rajone Ekostotelės veikia Salake ir Dusetose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė