Atidarytos Londono vasaros olimpinės žaidynės (nuotraukos, video) (1)

london2012.com nuotr.

london2012.com nuotr.

Londone įvyko vasaros olimpinių žaidynių oficiali atidarymo ceremonija.

Prieš žiūrovų akis prabėgo improvizuotas Britanijos istorijos popuri. Atidarymo renginyje Olimpiados šeimininkai stengėsi pristatyti įdomiausius britiškos kultūros bruožus. Buvo prisimintas Viljamas Šekspyras, Džeimsas Bondas, Haris Poteris, Merė Popins ir kiti britų kultūros korifėjai ir personažai.

Nors ir buvo parodyta, kad Britanijos istorija prasidėjo iš kaimiškos kultūros, tačiau nei Britiškai etninei kultūrai nei folklorui dėmesio skirta beveik nebuvo, tad susidarė slogus įspūdis, kad Didžioji Britanija visada buvo lordų ir fabrikų technokratinis kraštas ir gyvavo tik per vieną žingsnį nuo mobilų telefonų ir kompiuterinių technologijų…

Olimpiados atidarymo apeigas visoje planetoje stebėjo apie milijardas TV žiūrovų ir apie 80 tūkstančių žmonių susirinkusių Didžiausiame Europoje stadione Londone. Nepakartojamoje Šventėje dalyvavo tūkstančiai garbingų svečių – Holivudo žvaigždės, valstybių vadovai, prezidentai, karaliai…

10 tūkstančių sportininkų priklausančių 205-ių šalių delegacijoms apėjo garbės ratą Olimpiniame stadione. Olimpinę ugnį uždegė jaunieji sportininkai įdegę  puokštę iš keliasdešimties deglų kurie vėliau įspūdingai susijungė į vieną liepsnojantį olimpinį aukurą… Įkūrus olimpinį aukurą, kuris liepsnos iki olimpiados pabaigos, seras Polas Makartnis (Paul McCartney) sudainavo garsųjį hitą „Hey Jude“.

Atidarymo apeigoje buvo panaudota 12956 dekoracijų, joje dalyvavo 15 000 savanorių. Olimpiada Londone kainuos apie 41 milijardą litų. Joje dalyvaus virš 10 000 sportininkų.

Lietuvos olimpinė delegacija | tiesioginės transliacijos stop kadras

Lietuvos olimpinė delegacija. Virginijus Alekna neša Lietuvos delegacijos vėliavą.

Tai jau trečioji Olimpida Londone. Prieš tai ji čia vyko 1908 ir 1948 metais. Londoans yra vienintelis pasaulio miestas kuriame rengiamos jau trečios Olimpinės rungtynės.

Lietuvą Londono olimpinėse žaidynėse atstovaus 62 sportininkai.

httpv://youtu.be/OaffvPkqVU4

httpv://youtu.be/iLL_b7hitfg

httpv://youtu.be/rt7Bhscptbg

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė