Kauniečiai aptarė pilietinio-patriotinio ugdymo klausimus (0)

2012 m. liepos 25 d. Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos būstinėje vyko diskusija apie pilietinį-patriotinį ugdymą mokyklose, apie mokinių supažindinimą su Lietuvos kariniu paveldu bei įtraukimą į jo priežiūrą. Diskusijos pagrindinis pranešėjas buvo LR Seimo narys Saulius Pečeliūnas. Diskusijos metu savas mintis išsakė Lietuvos savanorių kūrėjų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė dr. Aušra Jurevičiūtė, KTU muziejaus vedėja dr. Audronė Veilentienė,  Kauno m. sav. administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys, architektas Algimantas Kančas ir kiti.

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos narys, Kauno Sąjūdžio tarybos pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas priminė aktualią ir vis dar neišspręstą problemą – sovietmečiu sunaikintus ir iki šiol nesutvarkytus, neprižiūrimus Lietuvos savanorių karių, žuvusių už Lietuvos laisvę, kapus Vilijos parke Žemuose Šančiuose, Senosiose Kauno kapinėse (buv. Ramybės parke), Panemunėje, neatstatytus paminklus ir nepažymėtas laidojimo vietas Aleksoto kapinėse. Iškėlė aktualų klausimą dėl informacinių lentų įrengimo prie žymių Kauno ir Lietuvos istorijai vietų, siūlė  Lietuvos karių kapus, jų aplinkos sutvarkymą bei nuolatinę priežiūrą pavesti Kauno mokyklų bendruomenėms. Diskusijos dalyviai išsakė nemažai kritikos dėl pilietinio- patriotinio ugdymo bendrojo lavinimo mokyklose, tačiau buvo prisiminti ir geri pavyzdžiai, kada iniciatyvūs mokytojai geba įdomiai ir turiningai organizuoti pilietinio ugdymo pamokas. Buvo sutarta kitą kartą šią diskusiją pratęsti su konkrečiais siūlymais valdžios institucijoms dėl pilietinio-patriotinio ugdymo.

LR Seimo narys Saulius Pečeliūnas įteikė naujus Lietuvos sąjūdžio pažymėjimus Genutei Grėbliauskienei bei Elvyrai Valiukaitei. Po diskusijos Kauno sąjūdžio būstinėje buvo galima susipažinti su  tarpukario periodinių leidinių DIENA ir SEKMADIENIS paroda.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė