Europos lingvistai renkasi Salų dvare (4)

Liepos 29 – rugpjūčio 5 dienomis Europos lingvistai jau devintą kartą susirinks Rokiškio rajone esančiame Salų dvare į tarptautinę kalbotyros mokyklą Academia Grammaticorum Salensis Nona. Šios mokyklos aktualumą ir populiarumą liudija kasmet vis gausėjantis mokyklos dalyvių būrys ne tik iš Lietuvos, bet ir iš artimesnių ar tolimesnių Europos šalių.

Galimybė vasaros mokykloje susipažinti su naujomis pasaulinės lingvistikos tyrimų tendencijomis, klausyti iškilių lingvistų paskaitų, diskutuoti aktualiais klausimais ir užmegzti profesinius kontaktus yra ypač aktuali jauniesiems tyrėjams, kurie ir sudaro didžiąją mokyklos dalyvių dalį. Be to, šviečiamoji mokyklos veikla neapsiriboja vien intensyvia paskaitų ir mokslinių diskusijų savaite, skaitytų paskaitų ir atliktų tyrimų pagrindu leidžiamos dvi knygų serijos – Bibliotheca Salensis ir Acta Salensia – kurios reikšmingai prisideda prie pasaulinės lingvistikos idėjų sklaidos Lietuvoje.

Šiais metais vasaros mokykloje paskaitas skaitys Peter Arkadiev (Maskva), Axel Holvoet (Vilnius), Agata KochaDska (Varšuva), Kasper Boye (Kopenhaga), Salų konferencijoje pranešimus ketina skaityti Aleksey Andronov (Sankt Peterburgas), Anna Daugavet (Sankt Peterburgas), Judita Giparaitė (Vilnius), Birutė Jasiūnaitė (Vilnius), Jurgis Pakerys (Vilnius), Natalia Perkova (Stokholmas), Anton Tenser (Čikaga), Laura Vilkaitė (Notinghamas). Su mokyklos programa galima susipažinti asociacijos Academia Salensis tinklalapyje.

Tarptautinė kalbotyros mokykla – šventė ne tik lingvistams, bet ir Salų bei aplinkinių miestelių gyventojams, nes kasmet į Salų dvarą pakviečiama garsių atlikėjų.

Liepos 30 d. 18 val. vyks Kauno styginių kvarteto ir solistės Noros Petročenko (mecosopranas) koncertas, programoje skambės Johano Sebastiano Bacho, Džiovanio Batistos Pergolezio, Georgo Frydricho Hendelio, Volfgango Amadėjaus Mocarto kvartetai ir arijos. Liepos 31 d. 18 val. koncertuos Chris Ruebens (gitara) ir Saulius Petreikis (pučiamieji), muzikantai atliks savo sukurtas kompozicijas, prisodrintas braziliškų, rytietiškų, klasikinės, džiazo ir bliuzo muzikos elementų.

Rugpjūčio 1 d. 17 val. Salų bažnyčioje vyks Šv. Mišios, po mišių – sakralinės muzikos koncertas, atlikėjos – Dalia Jatautaitė (vargonai) ir Rita Preikšaitė (mecosopranas), programoje skambės Johano Sebastiano Bacho, Volfgango Amadėjaus Mocarto, Georgo Frydricho Hendelio, Rihardso Dubros ir Giedriaus Kuprevičiaus ir Zitos Bružaitės kūriniai.

Rugpjūčio 3 d. 20 val. – koncertas トDžentelmenų susitikimas”, atlikėjai Sergej Krinicin (gitara) ir Vilhelmas Čepinskis (smuikas), programoje Georgo Filipo Telemano, Nikolo Paganinio, Franco Šuberto, Astoro Piacolos, Maksimo Diego Pujolos kūriniai ir rusų romansai. Rugpjūčio 4 d. 15 val. į premjerinį spektaklį トRaudonkepuraitė” mažuosius žiūrovus kviečia Nijolės ir Vitalijaus Mazūrų lėlių teatras.

Visi renginiai nemokami.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Mokslas, Mokslo naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė