Iš tarptautinės fizikos olimpiados Lietuvos mokiniai grįžta su 2 sidabro medaliais (1)

FizikaiLiepos 15–24 d. Estijos miestuose Tartu ir Taline įvyko 43-ioji tarptautinė fizikos olimpiada, kurioje lietuviai pasiekė puikių rezultatų – iškovojo 2 sidabro medalius bei 2 pagyrimo raštus. Sidabro medaliais apdovanoti vienuoliktokai Žygimantas Stražnickas ir Daumantas Kavolis iš Vilniaus licėjaus (mokyt. D. Aleksienė), pagyrimo raštai atiteko vienuoliktokui, Vilniaus licėjaus mokiniui Mantui Abazoriui bei Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos dvyliktokui Tomui Čerškui. Taip pat gerų rezultatų pasiekė ir penktasis komandos narys – Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos dvyliktokas Marius Kerys (mokyt. G. Dargienė).

Komandai vadovavo bei pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto profesorius Edmundas Kuokštis bei Vilniaus universiteto Taikomosios fizikos ir astronomijos instituto profesorius Pavlas Bogdanovičius.

Šiemet Estijoje vykusi olimpiada išsiskyrė itin netikėtais ir sudėtingais uždaviniais. Olimpiadoje varžėsi geriausi fizikai iš 81 šalies, o olimpiados pačiu geriausiuoju išrinktas moksleivis iš Vengrijos.

Daugiau informacijos apie olimpiadą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė