Varšuvoje atidaryta J.Danausko fotografijų paroda „Miškuose prie Baltijos“ (nuotraukos) (0)

J.Danausko parodos atidarymas Varšuvoje | pl.mfa.lt nuotr.

J.Danausko parodos atidarymas Varšuvoje | pl.mfa.lt nuotr.

Liepos 18-ąją Lietuvos kultūros centre prie LR Ambasados Varšuvoje buvo atidaryta fotomenininko Jono Danausko paroda „Miškuose prie Baltijos“. Parodoje eksponuojama trisdešimt spalvotų fotografijų, kuriose Jonas Danauskas įamžino Baltijos jūros skalaujamų Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos ir Rusijos miškų grožį.

Parodą atidarė Lietuvos Respublikos Premjeras Andrius Kubilius, kuris Lenkijos Premjero Donaldo Tusko kvietimu trumpai viešėjo Varšuvoje. Atidarydamas parodą Andrius Kubilius pasveikino parodos autorių Joną Danauską, pasidžiaugė, kad atvykusieji į parodą turės progos pamatyti lietuvio fotografo įamžintą Lietuvos ir kaimyninių valstybių gamtos grožį bei paskatino visus susirinkusius kuo daugiau keliauti, keliones pradedant nuo Lietuvos.

Parodos atidaryme taip pat dalyvavo Generalinio miškų urėdo prie LR Aplinkos ministerijos pavaduotojas Petras Kanapienis, kuris pasidžiaugė, jog Lietuvos menininkai įkvėpimo semiasi Lietuvos ir aplinkinių valstybių miškuose. Atostogas pradedančiam Lietuvos premjerui Petras Kanapienis įteikė Jono Danausko ir Remigijaus Ozolinčiaus fotografijų albumą „Miškuose prie Baltijos“, o Lietuvos kultūros centrui padovanojo Lietuvoje rasto 7 tūkstančių metų senumo ąžuolo fragmentą.

Lietuvos kultūros centre gausiai susirinkę Varšuvos miesto savivaldybės, Lenkijos valstybinės miškų urėdijos, Lenkijoje reziduojančių diplomatinių atstovybių, Lietuvos ir Lenkijos žiniasklaidos, Varšuvos lietuvių bendruomenės atstovai, svečiai iš Ukrainos ir Baltarusijos, Vokietijos, Slovėnijos, Kipro, Varšuvos universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų studentai dalijosi su parodos autoriumi savo įspūdžiais ir prisiminimais iš kelionių po Lietuvą, neslėpė susižavėjimo nuostabia Lietuvos ir viso Baltijos jūros regiono gamta bei tos gamtos grožį padedančiais pamatyti Jono Danausko darbais. Parodos lankytojai dar ilgai nesiskirstė ir dalinosi vieni su kitais planais apsilankyti Lietuvoje ir prie Baltijos jūros, kadangi Jono Danausko fotografijų grožis – tai geriausia šalies turizmo galimybių reklama.

Jonas Danauskas – profesionalus fotografas nuo 1980 metų. Yra surengęs daugiau kaip dešimt personalinių fotoparodų Lietuvos miestuose, Gdanske (Lenkija), Kukshafene (Vokietija), išleidęs daug fotoalbumų ir iliustruotų knygų apie Lietuvos miškus, gamtą bei šalies regionus: „Aukštaitijos peizažai“, „Žemaitijos peizažai“, „Lietuvos giriose“, „Utenos apskritis“, „Laiškai iš žemuogių kalnelio“, „Žiemgala“. Tradicijos ir dabartis“. Paroda „Miškuose prie Baltijos“, pasak menininko, tai ne tik kelionė Europos šiaurės valstybių miškais, bet ir prie Baltijos jūros gyvenančių žmonių, kurių charakterį per šimtmečius formavo jūra, ežerai, upės, miškai, dienoraštisarodą organizavo Lietuvos kultūros centras Varšuvoje.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė