Generalinio prokuroro prašoma įvertinti VAE sutartis (1)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Seimo narys Vidmantas Žiemelis kreipėsi į Generalinį prokurorą Darių Valį, prašydamas įvertinti, ar „Visagino atominės elektrinės“ sutartys, sudarytos nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų, ar atliktos ūkinės operacijos atitinka teisės aktus, ar tokiais veiksmais nėra neskaidriai naudojamos valstybės lėšos.

Tokį kreipimąsi paskatino viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie „Visagino atominės elektrinės“ pasirašytas sutartis dėl įvairių paslaugų bei konsultacijų, kurios buvo sudarytos be viešųjų pirkimų konkurso.

Su britų kompanija „N M Rothschild & Sons Limited“ buvo sudaryta verslo konsultavimo sutartis už 8 mln. litų, su BVRG sutartis dėl konsultavimo viešųjų ryšių klausimais – už 1,4 mln. litų, o su bendrove „Artva“ ir jos partnere „Paul C Rizzo Associates“ sutartis dėl grunto tyrimų – už 10 mln. litų. Taip be konkurso „Visagino atominė elektrinė“ sudarė sutarčių, kurių bendra vertė yra apie 20 mln. litų.

Kreipimesi pažymima, kad Konstitucijoje yra įtvirtinta prokuroro pareiga ginti viešąjį interesą. Ši funkcija įtvirtinta ir Civilinio proceso kodekse bei Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo atitinkamuose punktuose. Prokuroras, nustatęs galimą asmens, visuomenės, valstybės teisių ir teisėtų interesų pažeidimą, gina viešąjį interesą pagal asmens, valstybės ar savivaldybių institucijos arba įstaigos pranešimą, pasiūlymą, pareiškimą, skundą arba savo iniciatyva.

Pasak V. Žiemelio, klausimai, susiję su Visagino atomine elektrine yra ypatingai svarbūs ir aktualūs tiek visuomenei, tiek mūsų valstybei. Lėšos, išleistos pagal minėtas sutartis skirtos iš valstybės biudžeto, o biudžeto lėšų švaistymas, kartu ir teisės aktų pažeidimas, turi būti atitinkamai įvertintas. Tokiais savo veiksmais „Visagino atominė elektrinė“ galimai pažeidė viešąjį interesą, kuris kartu yra ir valstybės bei visos visuomenės interesas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė