Vakaras su šikšnosparniais Verkių parke (0)

Šikšnosparnis | K.Baranausko nuotr.

Šikšnosparnis | K.Baranausko nuotr.

Liepos 26 d. vakarą Lietuvos gamtos fondas kartu su Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija bei Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugija  kviečia praleisti stebint šikšnosparnius.

Iš savo slėptuvių išlįsdami tik po saulėlydžio, šikšnosparniai pelnė mistiškų sutvėrimų reputaciją. Vienintelius pasaulyje skraidančius žinduolius neretai pavadiname skraidančiomis pelėmis ar naktiniais paukščiais, tačiau smarkiai klystame: šios gyvūnų grupės visai negiminingos. Šikšnosparniai nesivelia į plaukus, nesiurbia žmonių kraujo ir yra labai mieli bei naudingi gyvūnai, nes sunaikina daug uodų ir kitų kraujasiurbių. Dalis šių naktinių skraiduolių žiemą praleidžia miegodami, kiti nepatingi ir pusantro tūkstančio kilometrų iki žiemojimo vietų nuskristi. Jei šie faktai jums naujiena, nepraleiskite progos sužinoti apie šikšnosparnius daugiau.

Porą valandų prieš saulėlydį (20 val.) rinktis prie parkų direkcijos Verkiuose (Žaliųjų ežerų g. 53, Vilnius) ir pradedate laukti sutemų – laiko, kai šikšnosparniai išskrenda, anot sklandančių mitų, veltis į plaukus ir siurbti kraujo. Šiuos ir daugiau mitų apie šikšnosparnius išsklaidyti padės Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška. Jis paaiškins, kodėl šikšnosparniai, paukščiai ir pelės yra skirtingi gyvūnai, papasakos apie išskirtinį šikšnosparnių gebėjimą orientuotis aplinkoje, sužinosime kaip šie skraiduoliai gaudo vabzdžius, kokio dydžio mažiausias mūsų šalyje gyvenantis šikšnosparnis, o kuris iš jų turi didžiausias ausis ir kam jos tokios reikalingos.

Jei pasakojimai neįtikins, lakstydami palaidais plaukais galėsime įsitikinti, kad šikšnosparniai ­­– pernelyg gerai tamsoje besiorientuojantys skrajūnai, kad nepastebėtų tokios kliūties savo kelyje ir į garbanas įsivelti gali nebent besimokantis skraidyti jauniklis.

Renginio metu bus aptarta, kaip iš kambario „išprašyti“ pasiklydusį šikšnosparnį, kaip elgtis, jei šikšnosparniai apsigyveno namo palėpėje; susipažinsite su šikšnosparnių stebėjimo metodais: klausysite šikšnosparnių ultragarso detektoriumi, statysite specialius tinklus ir stebėsite, kaip į juos įkliūna nakties skraiduoliai.

O ar žinote, kad šikšnosparniams keliami specialūs inkilai? Šis vakaras bus puiki proga sužinoti, kuo jie skiriasi nuo paukščiams keliamų inkilų, kuo ypatingi skirtingų modelių inkilai ir kuris iš jų labiausiai tiktų jūsų sodyboje.

Parko pievelė po šikšnosparnių raižomu dangumi trumpam virs kino sale, kviečiančia į nakties skraiduolių gyvenimą pažvelgti per dokumentinio kino kameros objektyvą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė