Signataras Romualdas Ozolas padovanojo tėviškės mokyklai asmeninę biblioteką (12)

Bazilionų mokyklos direktorius R.Gorys ir Kovo 11-osios Akto signataras R.Ozolas

Bazilionų mokyklos direktorius R.Gorys ir Kovo 11-osios Akto signataras R.Ozolas

Kovo 11-osios Akto signataras Romualdas Ozolas Bazilionų vidurinei mokyklai padovanojo asmeninę biblioteką, kauptą visą savo gyvenimą.

Gegužės 26-oji Šiaulių rajono Bazilionų vidurinei mokyklai tapo viena iš įsimintiniausių mokyklos istorijoje. Tądien čia lankėsi filosofas, Kovo 11-osios Akto signataras Romualdas Ozolas. Garbaus svečio apsilankymas ne atsitiktinis: signataras mokyklai, kurią pats baigė 1957 metais, įteikė dovaną – „Lietuvių enciklopediją“, dar žinomą kaip „Bostono enciklopedija“. 37 tomų leidinys, padovanotas mokyklai, yra simbolinis gestas: šių metų birželio mėnesį Bazilionų vidurinę mokyklą pasieks ypatinga dovana – asmeninė R. Ozolo biblioteka, kaupta visą filosofo, žymaus politiko gyvenimą. Sumanymas Bazilionų vidurinei mokyklai padovanoti per gyvenimą sukauptas knygas, filosofui R. Ozolui kilo dar 2008 m., tačiau mokykloje saugoti šį neįkainuojamą turtą iki šiol nebuvo galimybės: mokyklos patalpos nebuvo tinkamos efektyviai panaudoti šią medžiagą. Mokyklos direktoriui Rimantui Goriui kilo mintis apie informacijos centro prie mokyklos sukūrimą. Manoma, kad tokio centro kūrimas būtų viso Bazilionų intelektualinio gyvenimo kėlimo viena rimčiausių prielaidų ir paskatų.

Šiuo metu derinami mokyklos rekonstrukcijos darbai, netolimoje ateityje planuojama pertvarkyti mokyklos klases. Siekiama sukurti saugią ir jaukią mokymo(si) aplinką, o pertvarkius mokyklos erdvę, – tinkamai panaudoti signataro R. Ozolo bibliotekos resursus. Ši biblioteka gali tapti traukos centru ne vien mokyklai, Bazilionų miesteliui, bet ir visiems, besidomintiems filosofija, lietuvių ir pasaulio grožine literatūra ar Lietuvos istorija.

R. Ozolas juokauja, kad jo ilgametis rinkinys savotiškas. Filosofas pasakoja, jog stengėsi surinkti, ką pajėgė: knygas iš 1918–1940 metų, visus lietuvių literatūros, leistos tarybiniais metais, leidinius. Rinktos ir įvairiausios senosios lietuvių literatūros knygos, pasaulinės literatūros bibliotekos leidiniai, įvairūs raštai. R. Ozolas prisimena, kad šiuolaikinės grožinės literatūros iš karto nepirko, nes buvo įtūžęs, kaip yra rašoma. Vėliau suvokė, kad šios knygos, kaip pats sakė, „vis tiek pravers, galų gale kaip literatūros faktas, kaip muziejinė vertybė, jeigu nieko kito jose ir nebus“, todėl ilgainiui ėmė kaupti ir šiuolaikinės literatūros leidinius. Signataras ketina sudaryti bendradarbiavimo sutartis su leidyklomis, kad jo biblioteka ateityje būtų nuolat pildoma.

Be grožinės literatūros mokyklą pasieks ir daug politinio pobūdžio sovietinių metų leidinių. Šie leidiniai, kaip teigia signataras, žmonėms įdomūs nebus, tačiau pravers istorikams ir būsimiesiems mokslininkams – mokiniams, tyrinėsiantiems filosofiją, literatūrą ir Lietuvos istoriją. Didelę R. Ozolo bibliotekos dalį sudaro jo paties kūryba: rankraščiai, išleistos knygos, video įrašų rinkiniai ir dienoraštis. Vien jį sudaro 127 tomai. Visą šį gyvenimo turtą signataras taip pat patiki tėviškės mokyklai – Bazilionų vidurinei.

XXI amžius į istoriją įrašytas kaip pašėlusiu tempu besivystančių technologijų era. Informacinės, komunikacinės technologijos veržiasi bene į visas gyvenimo sritis, švietimo sistema – ne išimtis: įvairių technologijų taikymas ugdymo procese tapo kasdienybė. Tačiau kad ir kokiu greičiu vystytųsi technologijos, neatsiejama mokymo(si) dalimi vis tiek lieka knygos. Bazilionų vidurinė mokykla su didžiu dėkingumu priima Nepriklausomybės akto signataro Romualdo Ozolo dovaną ir tikisi, kad ji taps pagrindu Bazilionų miestelio intelektualiniam ir kultūriniam gyvenimui atgimti.

Kategorijos: Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė