Neleista registruoti „Lietuvos sąrašo“ partijos (15)

D.Kuolys. Alkas.lt nuotr.

D.Kuolys. Alkas.lt nuotr.

Teisingumo ministerija neleido registruoti „Lietuvos sąrašo“ partijos, kurią steigia visuomenininkas Darius Kuolys su bendražygiais. Ministerijai užkliuvo partijos įstatai, esą prieštaraujantys Civiliniam kodeksui.

Teisingumo ministerijai užkliuvo „Lietuvos kelio“ įstatų punktas, kuriame numatyta, kad tūkstantį litų viršijančioms išlaidoms būtinas partijos tarybos išankstinis sutikimas. O konkrečiai – partijos dokumentų punktas, pagal kurį be tarybos sutikimo sudarytas 1 tūkst. litų viršijantis sandoris laikomas niekiniu.

Kaip DELFI teigė teisingumo ministro patarėja Vaida Vincevičiūtė, buvo ir daugiau pastabų dėl „Lietuvos sąrašo“ steigimo dokumentų, tačiau nuostata dėl partijos išlaidų ministerijai užkliuvo labiausiai.

„Kaip kritinė pastaba, ši buvo pagrindinė. Dar buvo keletas pasiūlymų, ką pakoreguoti. Bet jie ne tie, dėl kurių atsisakėme (priimti partijos steigimo dokumentus – „DELFI“). Tai nėra kritinės pastabos – tai yra pasiūlymai pakoreguoti“, – kalbėjo V. Vincevičiūtė.

Pats „Lietuvos sąrašo“ lyderis D. Kuolys „DELFI“ teigė esąs pasipiktinęs dėl Teisingumo ministerijos elgesio. Esą jos buvo prašyta partiją informuoti apie galimus neatitikimus dokumentuose, bet „Lietuvos sąrašas“ apie tai sužinojo tik iš žiniasklaidos.

„Sužinom apie tai iš žiniasklaidos. Nors vakar bendravome su Teisingumo ministerijos pareigūnais ir prašėme, kad jie pirmiausiai mus informuotų, jeigu kokių trūkumų būtų. Na, Teisingumo ministerija mėgina bendrauti su mumis per jus, per žiniasklaidą. Tai jau keista. Demokratinėje, civilizuotoje valstybėje tai keista“, – sakė D. Kuolys.

Tokie politiko nusiskundimai nustebino Teisingumo ministeriją.

„Mes visuomet tą pačią dieną informuojame ir partiją, ir žiniasklaidą“, – sakė ministro patarėja V. Vincevičiūtė.

„Lietuvos sąrašas“ dar turi laiko antrajam bandymui įregistruoti partiją. D. Kuolys su šalininkais dokumentus turi susitvarkyti iki rugpjūčio 9 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė