Bikuškio dvare vyksta devintasis dipolio pleneras „Tarp Vilniaus ir Kauno bokštų“ (1)

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Liepos mėnesį, Bikuškio dvare, Utenos rajone, vyksta jau devintasis dailės pleneras „Tarp Vilniaus ir Kauno bokštų“.

Privačia iniciatyva organizuojamas ir dipolio vardą pristatantis pleneras sukviečia ne tik nacionalinės premijos laureatus, bet ir jaunuosius menininkus. Tarp devintojo plenero dalyvių galima sutikti tokių žinomų vardų, kaip V. Antanavičius, E. Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, E. Cukermanas, L. Gelumbauskas, A. Skliutauskaitė, A. Černiūtė, E. Dombrovskij, A. Kašauskas, M. Skudutis, G. Pilipavičius, R. Bruder, R. Eidukaitytė.

Kiekvienais metais renginio iniciatorė ir organizatorė, meno kolekcininkė ir mecenatė Dalia Gruodienė į plenerą taip pat kviečia Vilniaus ir Kauno miesto savivaldybių atstovus.

Vilniaus ir Kauno dvimiesčio strateginio planavimo komisijos pirmininko Edgaro Stanišausko teigimu, dipolio pleneras yra puiki iniciatyva, įprasminanti dviejų miestų meninį bendrumą.

„Tikimės, kad kitąmet, dešimtojo dipolio plenero metu, Bikuškio dvare pavyks suorganizuoti ir dvimiesčio reikalų forumą, aptarti miestų bendradarbiavimo rezultatus ne tik kultūros, bet ir kitose srityse“, – teigė E.Stanišauskas.

Vilniaus ir Kauno bendradarbiavimo protokolas buvo pasirašytas dar 2002 m. Jame numatyta, kad abiejų miestų savivaldybės kartu formuos europinės reikšmės urbanistinį centrą. Beveik prieš dešimtmetį inicijuoto dvimiesčio projekto pagrindiniai tikslai yra skatinti miestų bendravimą, plėtoti bendrą infrastruktūrą, tobulinti susisiekimą, įgyvendinti kultūros bei kitų sričių renginių bendrą organizavimą.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė