Atkuriamas A.Smetonos dvaras (1)

I.Semaškaitės nuotr.

I.Semaškaitės nuotr.

Pradėtas tvarkyti ir turizmo reikmėms pritaikyti pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos dvaras Užulėnyje, Ukmergės rajone.

Pirmojo Lietuvos prezidento dvaras prieš trejus metus perduotas Ukmergės savivaldybei. Dvarui atnaujinti skirta 5 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, keletą šimtų tūkstančių litų skyrė rajono savivaldybė.

Šiuo projektu siekiama pritaikyti dvaro sodybą turizmo reikmėms, įsteigti ilgalaikes darbo vietas, skatinti vietinių bei užsienio turistų srautą ir privačių investicijų pritraukimą.

Anksčiau (XVIII-XIX a.) dvaro teritorija priklausė Radviloms. Užulėnis – Lietuvos prezidento A. Smetonos ( 1874-1944 ) tėviškė. Prezidentui palankūs valstybės veikėjai, iš valdininkų ir verslininkų surinkę lėšų, 1938 m. Užulėnyje nupirko ūkį, pastatė rūmus ir padovanojo A. Smetonai jo 60 – mečio proga.. Rūmai buvo pastatydinti šalia Lėno ežero. Šalia jų buvo įkurtas nedidelis mišraus stiliaus parkas su geometrinio išplanavimo rūmų teritorija ir šalia ežero prisiglaudusia peizažine dalimi. Link rūmų veda puošni karpotųjų beržų alėja.

Per karą čia buvo įsikūrę vokiečių kareiviai, sovietmečiu – įvairios ligoninės. Vėliau dvaras ėmė nykti.

Šiuo metu Užugirio (A. Smetonos) dvare jau vykdomi darbai. Atliekami pagrindinių dvaro rūmų bei buvusios karvidės pastato kapitalinio remonto bei restauravimo darbai. Už skirtas lėšas bus vykdomas inžinerinių tinklų ir aplinkinės teritorijos tvarkymas, įsigyjama ekspozicinės įranga. Projekto veiklų pabaiga yra numatyta 2013 metų rugpjūčio 31 dieną.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė