Ekonomikos konkurencingumo iššūkiams spręsti pasitelktos jungtinės mokslininkų pajėgos (0)

Mokslininkas |efoto.lt Niko M. nuotr.Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja naują valstybei svarbios srities – šalies ekonomikos – mokslinių tyrimų 2012-2014 m. programą „Lietuvos ekonomikos ilgalaikio konkurencingumo iššūkiai“. Bendram darbui sutelkti šalies mokslininkai brėš Lietuvos ekonominio konkurencingumo gaires.

„Ši ekonomikos tyrimų iniciatyva – tai nauja mokslinių tyrimų finansavimo priemonė greta nacionalinių mokslo programų. Buvo identifikuota aktuali valstybei problema, numatytos lėšos, paskelbtas konkursas projektams, kurie buvo vertinami bei koreguojami pagal ekspertų bei suinteresuotų valstybės institucijų pastabas. Iš anksto numatyta, kad programa turi sutelkti geriausius ekonomikos problematikoje dirbančius mokslininkus iš skirtingų Lietuvos mokslo ir studijų institucijų, taip pat ir iš užsienio, – sako ministras G. Steponavičius. – Programos įgyvendinimas padės pamatus sisteminiam giluminiam požiūriui į Lietuvos ekonomikos problemas bei raidos kryptis. Niekam ne paslaptis, kad šiuo metu Lietuvoje ekonomikos tyrimai yra fragmentiški, neatliepia iššūkių, su kuriais susiduria ekonomikos praktika“.

Ekonomikos mokslinių tyrimų programos tikslas – modeliuoti ir vertinti globalios ekonomikos iššūkių daromą įtaką šalies ekonomikai ir parengti rekomendacijas Lietuvos ekonomikos ilgalaikiam konkurencingumui didinti. Programa konsoliduos svarbiausius šalies ekonominei politikai mokslinius tyrimus ir aukšto lygio mokslininkus, remsis pažangiausiais tyrimų metodais.

Mokslininkai nagrinės tokias Lietuvai reikšmingas temas, kaip naujų augančių pasaulio ekonomikos centrų konkurencinė grėsmė tradicinėmis technologijomis grindžiamai gamybai, verslo aplinka ir investicinis klimatas aukštosioms technologijoms ir inovacijoms, natūralių monopolijų ir galimų oligopolijų valstybinis reguliavimas, kreditų rinkos šokai, infliacijos valdymas ir valstybės finansų tvarkymas, viešųjų išteklių paskirstymas ir naudojimas, žmogiškųjų ir darbo išteklių struktūriniai pokyčiai, darbo paklausos ir pasiūlos elastingumas.

Programai įgyvendinti 2012–2014 metais planuojama skirti 2,6 mln. litų. Programą koordinuoja Kauno technologijos universitetas. Programa padės suformuluoti rekomendacijas, kaip spręsti dabartines šalies ūkio problemas, numatyti naujus iššūkius ir jiems pasirengti.

Ekonomikos mokslinių tyrimų programą galima rasti čia.

Kategorijos: Mokslo naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė