Diplomatų pareiga – darbas Tėvynei ir šalies interesų gynimas (0)

Lietuvos Respublikos PrezidentūraLiepos 18 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos ambasadoriais užsienio šalyse ir aptarė šalies pasiekimus užsienio politikoje bei ateinančių metų prioritetinius darbus.

„Užsienio politika gali ir turi duoti šalies žmonėms konkrečios naudos, todėl būtina stiprinti diplomatijos kokybę. Naujų diplomatinių gebėjimų reikės ir derantis dėl Lietuvai naudingos naujos finansinės perspektyvos, ir mobilizuojant pajėgas pirmininkavimui Europos Sąjungoje. Tikiu, kad mūsų šalies potencialas šias pareigas pavers ne tik naujomis galimybėmis, bet ir valstybei svarbių projektų įgyvendinimu“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos užsienio politika ir toliau turi būti skirta Lietuvos interesų įgyvendinimui. Kiekvieno diplomato pareiga – darbas Tėvynei ir šalies žmonių interesų gynimas. Užsienio politikos prioritetai, pasak Prezidentės, išlieka tie patys – saugumas, energetika, ES ir konstruktyvūs kaimyniniai santykiai.

Valstybės vadovės teigimu, Lietuva jau įrodė, kad yra patikima tarptautinės bendruomenės narė – šalyje pradėjo veikti Branduolinio ir Energetinio saugumo centrai. Pastarajam dar šiais metais turėtų būti suteikta NATO akreditacija.

Pasak Prezidentės, tarptautinėje erdvėje Lietuva įsitvirtino kaip reali NATO narė – Baltijos šalims parengti konkretūs gynybos planai ir užtikrinta nuolatinė oro policijos misija.
Lietuvos prioritetai sukurti bendrą energetikos rinką, panaikinti energetines salas tapo ir visos Europos Sąjungos prioritetais, o Lietuvos siekis aukščiausius branduolinės saugos standartus taikyti visoms branduolinėms jėgainėms tapo visos ES siekiu.

Šalies vadovės teigimu, apčiuopiamų rezultatų jau davė ir ekonominė diplomatija – paleistas šaudyklinis traukinys „Saulė“, sujungęs Vakarų Europą ir Kiniją, bei efektyviau išnaudotas traukinys „Vikingas“.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė