Kaune pagerbti legendiniai lakūnai (2)

Antradienio popietę Kauno Aukštųjų Šančių karių kapinėse paminėtos 79-osios Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą ir jų žūties metinės.

„Gaila, kad prisimename S. Darių ir S. Girėną retai – tai galėtų būti puikus patriotizmo pavyzdys jaunimuiƒ“, – teigė Kauno miesto vicemeras Vytautas Vasilenko.

Minėjimo metu buvo prisiminta S. Dariaus ir S. Girėno kelionės per Atlantą istorija, pasiruošimas skrydžiui bei visi nesklandumai, kuriuos teko patirti Lietuvos lakūnams. Aukštųjų Šančių karių kapinėse, prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo, susirinkusieji padėjo gėlių, uždegė žvakutes.

Kiekvienais metais liepos 17 dieną minimos S. Dariaus ir S. Girėno žūties metines. Prieš 79 metus S. Darius ir S. Girėnas nešė žinią visam pasauliui apie Lietuvą, siekdami suburti visą lietuvių tautą kovai, naujam gyvenimui. Lakūnai ketino lėktuvu „Lituanica“ perskristi Atlantą ir grįžti į gimtąją Lietuvą. Deja, lietuvių pilotuojamas lėktuvas nepasiekė Kauno aerodromo. Skrydį jie pradėjo 1933 metų liepos 15 dieną, tačiau lakūnams nepavyko pasiekti kelionės tikslo. Liepos 17 dieną lėktuvas nukrito Vokietijoje.

Kauno sav. nuotr.

Kauno sav. nuotr.

Pasaulinėje aviacijos istorijoje S. Dariaus ir S. Girėno skrydis reikšmingas tuo, kad nenusileidę ant žemės jie išbuvo ore 37 val. 11 min.. Pilotai iš viso nuskrido 6411 kilometrų. Tai buvo antrasis tuo metu skrydžio be nusileidimo rezultatas pasaulyje. Skrydis pripažintas kaip vienas tiksliausių aviacijos istorijoje.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė