Dzūkijos nacionalinis parkas kviečia į tarptautinę šventę „Subatelės vakarėly…“ (0)

Nenuilstantis Marcinkonių etnografinis ansamblis „Subatėlės vakarėly…“ 2010 m. | Algimanto ir Mindaugo Černiauskų nuotr.

Nenuilstantis Marcinkonių etnografinis ansamblis „Subatėlės vakarėly…“ 2010 m. | Algimanto ir Mindaugo Černiauskų nuotr.

Liepos 21-22 dienomis Dzūkijos nacionaliniame parke vyks tarptautinė šventė „Subatėlės vakarėly…“ Šventiniai renginiai šurmuliuos Darželių, Kabelių kaimuose, o taip pat prie Kastinio ežero Marcinkonyse bei Marcinkonių kultūros centre, Puvočių km.. Šventės rengėjai Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai kviečia netingėti, atvažiuoti ir švęsti kartu. „Jei cik žmogau necingėsi, visų svietų paragėsi“, – sako svetingieji dzūkai.

Liepos 21 d. 15 val. 30 min. pasirodys šventės svečiai – folkloro ansambliai „Utauta“ iš Utenos (vadovė Liuda Griciuvienė), „Verbena“ iš Varėnos (vadovė Daiva Kielienė), „Vydraga“ (vadovas Algirdas Klova) ir ansamblis  „Kalina“ iš Ukrainos, koncertuos Darželių kaime. Koncertuojančius pristatys šmaikštusis Jonas Bajoriūnas.

Tuo pačiu metu, 15 val. 30 min., folkloro ansambliai „Diemedis“ iš Kalvarijos (vadovė Žydruolė Zenevičienė), „Vija“ iš Trakų Vokės (vadovė Rasa Kasperavičienė), „Rasoda“ iš Vilniaus (vadovės Valentina Račkauskienė ir Toma Grašytė) ir „Nalšia“ iš Vilniaus (vadovė Audronė Vakarinienė) koncertuos Kabelių kaime. Koncertuojančius pristatys nepakartojama Rimutė Avižinienė.

Didysis koncertas, į kurį susirinks visi ansambliai iš svečių miestų ir tolimų šalių, vyks prie Kastinio ežero Marcinkonyse. O jei lis, ar… snigs, kruša kris, ar dangus grius – visi rinksis Marcinkonių kultūros centre. Bet kuriuo atveju koncertas prasidės 18 val., tačiau prie Kastinio ežero tą dieną skubėkite 17 val., nes čia bus mokama senųjų Dzūkijos krašto amatų, veiks dzūkiškas turgelis: sūriai iš Kabelių, grikinės bakos iš Musteikos, skanėstai iš Marcinkonių ir t.t. Viskas amžių patentuota ir sertifikuota. Kas nespės į didįjį koncertą prie Kastinio ežero, galės svečių koncertines programas pamatyti liepos 22 d. 13 val. 30 min. Puvočių kaime.

„Subatelės vakarely...“ dzūkų amatai, 2011 m. | Kupole.lt nuotr.

„Subatelės vakarely…“ dzūkų amatai, 2011 m. | Kupole.lt nuotr.

Gaspadoriai taip pat nesnaus. Prie Kastinio ežero koncertuos garsusis Marcinkonių etnografinis ansamblis (Vadovė Rimutė Avižinienė), o Puvočiuose – Puvočių kaimo etnografinis ansamblis (vadovė Stasė Bogušienė).

Daug koncertų surašyta Algirdo Klovos ir jo bičiulių metų kalendoriuje, bet į „Subatėlės vakarėly…“ visada suras laiko atvažiuoti… 2010 m. |Algimanto ir Mindaugo Černiauskų nuotr.

Daug koncertų surašyta Algirdo Klovos ir jo bičiulių metų kalendoriuje, bet į „Subatėlės vakarėly…“ visada suras laiko atvažiuoti… 2010 m. |Algimanto ir Mindaugo Černiauskų nuotr.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė