Seimas apsiprendė – patariamasis referendumas dėl AE statybos bus (video) (7)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Šiandien, liepos 16 d.  12 val. įvyko neeilinė Seimo sesija. Seimo nariai pritarė Seimo nutarimo „Dėl referendumo paskelbimo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“ projektui XIP-4259 (2) kuriuo siūloma paskelbti patariamąjį referendumą dėl naujos atominės elektrinės (AE) statybos Lietuvoje. Referendumas dėl AE vyks antrąjį spalio sekmadienį kartu su rinkimais į Seimą.

Už nutarimo projektą balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 39, susilaikė – 18. Vardinius balsavimo rezultatus žiūrėkite ČIA.

Nuo 12 val. žiūrėkite tiesioginę Seimo posėdžio transliaciją ČIA.

Vienas iš nuoseklių Atominės elektrinės statybos kritikų Seimo narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila yra įsitikinęs Seimo priimtas įstatymų paketas dėl Visagino atominės elektrinės statybos yra žalingas Lietuvai. G.Songaila primena, kad valstybės suverenas pagal Lietuvos Konstituciją yra Tauta. Ir tik ji pati visuotiniame referendume turi apsispręsti svarbiausiais, lemtingais Lietuvai klausimais.

Be to, pasak G.Songailos, Visagino atominės elektrinės statybos projektas, pateiktas pakankamai neišnagrinėjus galimų alternatyvų,  planuojamas statyti 1350 MW galingumo reaktorius yra per didelis ir prieštarauja TS-LKD 2008 m. rinkiminės programos nuostatai, kad didesni negu 800 MW elektros gamybos generavimo šaltiniai trukdys Lietuvos tinklams tapti Kontinentinių elektros tinklų (KET) dalimi, todėl bandymus apeiti šią sąlygą TS-LKD traktuos, kaip „nusikalstamas prieš Lietuvos saugumą pastangas“.

Birželio 14 d. prieš VAE statybą pasisakė ir viena didžiausių Pasaulyje aplinkosauginių organizacijų „Žemės draugai“ („Friends of Earth“), vienijanti 76 pasaulio šalių žaliųjų organizacijas. „Žemės draugų“ kreipimesi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių, energetikos ministrą Arvydą Sekmoką, finansų ministrę Ingridą Šimonytę bei Seimo narius akcentuojama, kad branduolinė energija nėra Lietuvos energetinio saugumo problemų sprendimas.

Seimo nario Krikščionių frakcijos seniūno Vidmanto Žiemelio teigimu Vyriausybė bando nuslėpti ir Europos Komisijos jai išsakytus perspėjimus dėl VAE.

Birželio 11 d. iš Europos Komisijos buvo gauti vertinimai  „Dėl Lietuvos Visagino atominės elektrinės projekto“, tačiau šie svarbūs dokumentai,  svarstant ir priimant įstatymų projektus, susijusius su atominės elektrinės statyba,  nebuvo  nei išdalinti Seimo nariams, nei įregistruoti posėdžių sekretoriate.

Seimo narys G.Songaila įsitikinęs, kad būtent Seimo apsisprendimas skelbti referendumą VAE statybos klausimu sudarytų sąlygas padidinti šio projekto skaidrumą ir priverstų Lietuvos Premjerą ir Vyriausybę išdėstyti Tautai ne tik visus VAE ekonominio naudingumo argumentus, bet ir atsakyti į rimtus ir pagristus VAE projekto kritikų argumentus dėl šalies apsirūpinimo alternatyvia energija galimybių.

Neeilinės Seimo sesijos vaizdo įrašas (lrp.lt):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė