A.Medalinskas: Kokią žinią Lietuvai siunčia įvykiai Ukrainoje (video) (10)

Alvydas Medalinskas

Alvydas Medalinskas

Liepos 16 d. Seime surengtoje Seimo narių Gintaro Songailos ir Kazimiero Uokos spaudos konferencijoje judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas po ilgalaikės išvykos į Ukrainą dalinosi įspūdžiais ir mintimis apie Konstitucinę krizę Ukrainoje – jos priežastis ir galimas pasekmes bei pamokas Lietuvai.

A.Medalinskas teigia, kad sugrįžus į valdžią Vladimirui Putinui, Rusija suaktyvino savo geopolitinius „žaidimus“ Ukrainoje. Lietuva, pasak jo, turi atkreipti dėmesį į situaciją Ukrainoje ir daug aktyviau veikti šiame Lietuvai nepaprastai draugiškame regione.

Ukrainoje kaip ir Lietuvoje spalio mėnesį vyks parlamento rinkimai. Pasak A.Medalinsko Ukrainos prezidentas ir Regionų partijos lyderis Viktoras Janukovičius, matydamas, kad gali pralaimėti rinkimus, pasistengė žengti žingsnius, kurie susilpnintų ukrainietiškumo tendenciją Ukrainos gyvenime, susiaurinančius ukrainiečių kalbos statusą ir sustiprinančius rusų kalbos įtaką ir regionų kalbų naudojimą.

Akcija ukrainiečių kalbai palaikyti | Alkas.lt nuotr.
Akcija ukrainiečių kalbai palaikyti | Alkas.lt nuotr.

A.Medalinsko manymu, šie žingsniai gali suduoti stiprų smūgį ukrainiečių kalbai ir šalies vientisumui. Tačiau matydama šias grėsmes, ukrainiečių opozicija susivienijo ir surengė masines akcijas bei piketus ir pristabdė šias pavojingas Ukrainai tendencijas.

Lietuva, ne tik turi pasimokyti iš Ukrainos politinių partijų sugebėjimo sėsti prie vieno derybų stalo ir veikti  tarpusavyje derinant veiksmus, bet ir daug aktyviau ir kryptingiau reikštis šiame svarbiame Europai regione, kurios žmonės iki šiol Lietuvai jaučia istorinius sentimentus ir rodo geranoriškumą bei palankumą.

A.Medalinskas taip pat atkreipė dėmesį į aktyvią Lenkijos geopolitiką Ukrainoje dalinant vadinamas „lenko kortas“ ir kitais būdais bandant repolonizuoti šį regioną.

Klausykite visos A.Medalinsko kalbos garso įrašo:

Alvydas Medalinskas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alvydas Medalinskas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė