Naglių gamtos rezervate – Lietuvos raudonosios knygos rūšys (4)

J. Zarankaitės nuotr.

J. Zarankaitės nuotr.

Šiuo metu Kuršių nerijos nacionalinio parko Naglių gamtos rezervate, prieškopėje, kur formuojasi užuomazginės pustomos kopos, auga į Lietuvos raudonąją knygą ir griežtai saugomų rūšių sąrašą įrašytas retas grybas Smiltyninis ausūnis (Peziza ammophila). Šis grybas jaunas yra rutuliškas, vėliau – atsiveria taurės, piltuvo formos vaisiakūniu. Smiltyninis ausūnis auga smėlynuose, vaisiakūniai yra nedideli, smulkūs, geltonai rudos spalvos, apatinė pusė gelsva, aplipusi smėlio smiltelėmis.

Šalia pastebėtas saugomas vabalas Margasis grambuolys (Polyphylla fullo), taip pat įrašytas į Raudonąją knygą. Vabalo kūnas kaštono ar juodai rudos spalvos, su marmuriniu piešiniu. Lervos vystosi smėlėtoje dirvoje. Dažniausiai gyvena smėlėtuose pušų miškuose.

J. Zarankaitės nuotr.

J. Zarankaitės nuotr.

J. Zarankaitės nuotr.

J. Zarankaitės nuotr.

Rezervato smėlynuose auga ir Smiltyninė druskė (Salsola kali), taip pat – Raudonosios knygos augalas. Augalas pilkai žalios spalvos, kartais su raudonu atspalviu. Iš Smiltyninės druskės pelenų išgaunamas natrio karbonatas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

  1. albatrosas:

    Kodėl jokios žinutės ar priminimo, kad šiandien Žalgirio mūšio diena? AŪŪ!

  2. albatrosas:

    Ir jus Alkas ne vieni. Nei per viena tv, nei per joki portala nera uzsiminta apie Žalgirio musio paminejima, isskyrus viena portala slaptai.lt. Ir tai tik antraste su nuotraukomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė