Lietuviai susiruošė į dar niekieno neįveiktą kalną Kunlune (1)

Muztagh Atos viršūnė | heartlights.org nuotr.

Muztagh Atos viršūnė | heartlights.org nuotr.

Vilniaus universiteto žygeivių klubo (VUŽK) alpinistų komanda rengia naują ekspediciją „Kunlun 2012“, kuria bandys įkopti į 6849 metrų aukščio viršukalnę Kinijoje, ant kurio dar nestovėjęs nei vienas žmogus pasaulyje. Šiai vietai bus suteiktas lietuviškas pavadinimas.

Jau liepos 13 dieną šešių patyrusių žygeivių komanda patraukė į vakarų Kinijoje iš Takla Makano dykumos kylančius Kunluno kalnus. Šios grupės vadui Šarūnui Zigmantui (Šaras) ir dar trims grupės nariams: Algimantui Kurui, Šarūnui Oberauskui (Šarukas) ir Sauliui Damulevičiui tai ne pirma ekspedicija Kunlune. 2008 metais jie Kunlune jau organizavo VUŽK ekspediciją „ALFA“,  kurios metu buvo įkopta į niekieno iki tol dar neįliptą 6130m aukščio viršūnę ir mūsų klubo penkiasdešimtmečio progą ją pavadino VUŽK-50 vardu.

Prie šiemetinės komandos prisijungė senas VUŽK narys Tomas Šalkus ir dar niekad su VU Žygeiviais į kalnus nėjusi, bet kitose komandose daug patirties įgijusi, Danguolė Bičkūnienė. Šaro grupės tikslas pagerinti savo pačių prieš 4 metus pasiektą Lietuvos  rekordą ir įkopti į kitą, žmogaus neliestą, 6849 m aukščio viršūnę. Jei viskas klostysis puikiai, keliautojai dar planuoja šturmuoti ir aukščiausią to kalnyno viršūnę – Muztag Ata, kuri savo snieguotus šlaitus kelia net iki 7546 m aukščio. Be to, užkietėjęs slidininkas Kuras įkalbėjo Šaruką ir Saulių pamėginti nuo Muztag Ata viršūnės nučiuožti slidėmis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė