Žaliosios pramonės inovacijoms skatinti – 32,5 milijono litų (1)

efoto.lt nuotr.

efoto.lt nuotr.

Lietuvoje pradedama įgyvendinti Žaliosios pramonės inovacijų programa, kurios tikslas – skatinti žaliųjų technologijų kūrimą ir diegimą. Programai įgyvendinti Norvegija skyrė 27,6 mln. Lt finansavimą, Lietuva 15 proc. prisidės nacionalinio biudžeto lėšomis. Ūkio ministerijoje ši programa pristatoma verslo, mokslo ir kitiems visuomenės atstovams.

Ūkio ministerija bendradarbiaudama su Norvegijos inovacijų agentūra  skatins žaliųjų inovacijų kūrimą ir diegimą ne vien finansinėmis priemonėmis. Įgyvendinant šią programą bus sudarytos puikios galimybės Lietuvos verslo atstovams bei mokslininkams užmegzti ryšius ir vystyti partnerystę su Norvegijos verslininkais bei mokslininkais. Taip bus skatinamas technologijų ir žinių perdavimo procesas.

Pagal programą mažos ir vidutinės įmonės galės gauti paramą iki 70 proc. projekto vertės. 5,8 mln. Lt paramos bus skiriama projektams, susijusiems su žaliųjų produktų ir medžiagų kūrimu ir tobulinimu. 22,9 mln. Lt – partnerystės projektams, skirtiems aplinkosaugos technologijoms kurti, tobulinti ir diegti. Partnerystės projektai turės būti vykdomi kartu su partneriais – Norvegijos įmonėmis.

Dalis programos lėšų taip pat skiriama Lietuvos ir Norvegijos verslo įmonių bendradarbiavimui skatinti: numatyta organizuoti partnerių paieškos renginius – kontaktų muges, teikti informacijos ir konsultacijų paslaugas partnerystės projektų paraiškų rengimo bei partnerystės plėtojimo klausimais. Taip pat planuojama rengti gerosios patirties, įgyvendinant projektus, dalijimosi renginius.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė